Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna

23.04.2017

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna kończąca oktawę Uroczystości Zmartwych­wstania Pańskiego. Nazywana jest też niedzielą białą – od zwyczaju no­sze­nia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczo­nych w po­czątkach chrześcijaństwa lub Niedzielą Miłosierdzia Boże­go – ze wzglę­du na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystu­sa święto Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie się dzisiaj w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście Boże Miłosierdzie”.  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom CARITAS, darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłosierdzia realizowane wobec naszych parafian. Przed kościołem zbierane są ofiary na prace remontowe w schroniskach dla bezdomnych i domach samotnej matki.

3. W środę, 26 kwietnia, o godz. 18.00, Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz udzieli sakramen­tu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, jubileusz 60-lecia kapłaństwa będzie obchodził o. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian 
i przyjaciół Ojca Zygmunta na wspólną Mszę Św. w in­tencji jubilata o godz. 12.30.

5. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 18.00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert w wykonaniu dętej orkiestry symfonicznej FLUTISSIMA z Bardowick pod dyrekcją Nicole Maack.

6.Również w przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, spotkanie wielkanocne Apostolstwa Modlitwy po Mszy św. o godz. 8.00 w Sali „O. Wasilewskiego”.

Czytaj dalej »