Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

03.12.2017

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca  adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.00.

2. Adwent to też czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywno­ściowe. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich ro­dzin z naszej parafii.

Ponadto Parafialny Oddział Caritas z naszej parafii w piątek i sobotę (8 i 9 grudnia) w sklepie NETTO przy ul P. Ściegiennego będzie zbierał żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

3. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy Msze św. roratnie, które w naszym ko­ściele będą codziennie o godz. 6.15, a dla dzieci (od poniedziałku do piątku) 
o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach - w miarę możliwości - ca­łymi rodzinami. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania 
i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, który ma przyjść. W sobotę zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a  po nich na  śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.

4. Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek, 
5 grudnia, po Mszy św. roratniej o godz. 17.00.

Czytaj dalej »