Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017

1. Dzisiaj ostatni dzień starego roku 2017.  Msza św dzięk­czynna na zakończenie starego roku o godz. 12.30 i 19.00. Po tych Mszach św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2018, oddając cześć Świętej Bożej Rodzi­cielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św.  tylko w górnym kościele, jak w każdą niedzielę. 

3. 4 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

4. 5 stycznia przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 
w intencji LSO i ich rodzin. Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy św.

5.  W sobotę, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze św. w górnym kościele, jak w każdą niedzielę. Nie będzie  Mszy św. w dolnym ko­ściele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Taca z tego dnia bę­dzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła i misje prowadzone przez nasz za­kon.

6. Za tydzień (niedziela, 7 stycznia) będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego 
i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45, odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy o godz. 17.00, w dolnym. O godz. 18.00, nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.

7. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci 
z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 15 do 19 stycznia (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Informujemy również, że zbiórka pieniędzy do puszek na zorganizowanie ferii dla dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 stycznia. Spotkanie organizacyjne dla opiekunów i wolontariuszy 6 stycznia, po Mszy św. o godz. 11 w świetlicy „Pod Aniołem”.

 

8. Trwają wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy:

we wtorek, 2 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 82a do 103.

w środę, 3 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 104 do 115 i od 11 do 29.

w czwartek, 4 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 29a do 29d i ul. Krzywoustego od 48 do 57 i od 21 do 26.

w piątek, 5 stycznia: ul. Krzywoustego od 27 do 29 i al. Piastów od 1 do 14.

w sobotę,  6 stycznia: Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) po kolę­dzie nie chodzimy. Zapraszamy do kościoła na Mszę św.

w przyszłą niedzielę, 7 stycznia: al. Piastów od 59 do 73.

 

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00 
i staramy się skończyć przed 21.00.

Na stoliku z prasą wyłożone są karteczki do przyklejenia na drzwi w dniu kolędy, zapraszające kapłana z wizytą duszpasterską do naszego mieszkania.

Czytaj dalej »