Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela zwykła

21.01.2018

1. Każda nasza chwila spędzona razem z dziećmi  w ich bajkowym świecie to dar serca, który pachnie niebem. W minionym tygodniu odbyły się półkolonie dla 50 dzieci z naszej parafii. W imieniu dzieci i organizatorów dziękujemy wszystkim opiekunom i wolontariuszom za pomoc, opiekę i kreatywność w świetlicy. Dziękujemy instytucjom i dobroczyńcom za złożone ofiary indywidualne oraz ofiary składane do puszek podczas niedzielnej zbiórki – razem zebraliśmy 3500 zł. Otrzymaliśmy również wiele różnych artykułów i słodyczy, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Wielkie „Bóg za­płać” kierujemy również do pań z Apostolstwa Mo­dlitwy i Caritasu za przygotowywane codziennie dwa posiłki. Cieszymy się, że dzięki ludzkiej wielkoduszności mogliśmy obdarować dzieci uśmiechem i dobrem.

2. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 6 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs będzie trwał do 20 III 2018 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych przyjęciem tego sakramentu w gronie rodzinnym czy wśród znajomych. Termin bierzmowania zostanie podany podczas trwania kursu.

3. Kurs dla narzeczonych prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich rozpocznie się w sobotę, 17 lutego. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

4. Spotkanie braterskie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, po Mszy św. o godz. 8.00 w Sali O. Wasilewskiego. Serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj i jutro odbędą się ostatnie wizyty duszpasterskie parafii, zwane popularnie „kolędą”. Dzisiaj (niedziela, 21 stycznia), odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy:  ul. Pocztowej od 16 do 34. Jutro w poniedziałek, 22 stycznia: ul. Pocztowa od 35 do 39 
i ul. Noakowskiego od 11 do 25.

W kolejnych dniach będziemy odwiedzali parafian, którzy zostali pominięci, bądź nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonych terminach i zaproszą nas, podając adres 
i telefon kontaktowy. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. „Bóg zapłać” za otwarte drzwi domów 
i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Wszystkie uwagi i postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy i podejmiemy stosowne działania. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za was Mszę Świętą, którą odprawimy w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30.

Czytaj dalej »