Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela zwykła

28.01.2018

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza so­bota miesiąca.  1 lutego przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku
 z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

2. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele rano o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas. Okazja do spo­wiedzi od. godz. 16.30 do godz. 19.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.  W Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek 2 lutego podczas Mszy św. 
o godz.17.00 o. Marek Szafran SJ, złoży w Bazylice Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce, ostatnie śluby zakonne. Polecamy o. Marka Waszej pamięci modlitewnej.

4. W sobotę, 3 lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona chorób gardła, po wszystkich Mszach Świętych zostanie udzielone błogosławieństwo świecami. Z racji  pierwszej sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.

Czytaj dalej »