Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018

1. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia 
I Komunii św. w naszej parafii, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 
w dolnym kościele. Po Mszy św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w dolnym kościele, w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 18.00 – dzieci z pozostałych szkół.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci 
i młodzieży o godz. 17.00.

3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę, 21 lutego, na Mszę św. 
o godz. 19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 22 lutego, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”) o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

5. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach od 18 do 21 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Jakub Kołacz SJ, Prowincjał jezuitów Prowincji Południowej.

6. Spotkanie braterskie członków Apostolstwa Modlitwy w przyszłą niedzielę, 
25 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00 w sali o. Wasilewskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Koszt pielgrzymki: 900 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablotkach oraz w „Informatorze dla pielgrzymów”, które znajdują się w zakrystii.

Czytaj dalej »