Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu "Laetare"

11.03.2018

1. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy za złożone ofiary na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem kościoła i plebanii.

2. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 14 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się katecheza na temat Wielkiego Piątku. W czwartek, 15 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

3. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów
(i nie tylko) w najbliższy czwartek, 15 marca, o godz. 12.00, do Sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Tematem spotkania będzie „Fitnes dla ciała i ducha”. Gościem będzie p. Agnieszka Matczak, trener rozwoju osobowości (coach trener fitness).

4. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się w czwartek, 15 marca, godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy osoby chętne do zapisania się na adorację po Mszy św. w zakrystii.

5. W najbliższy piątek, 16 marca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Z racji drogi krzyżowej ulicami naszej parafii, w tym dniu nie będzie spotkania członków i sympatyków SKKAB-u, które przenosimy na następny piątek, 23 marca, po drodze krzyżowej w naszym kościele, którą poprowadzą członkowie SKKAB-u.

6. W  tym tygodniu Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem jedna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich parafian i przyjaciół,
a grupy duszpasterskie zapraszamy do niesienia krzyża. Wyruszymy sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, a więc ok. godz. 18.30.

7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowanych z klas 7 SP i drugich klas  gimnazjum odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 marca, o godz. 11.00 w salkach pod Domem Zakonnym. Przypominany, że spotkania są obowiązkowe. Rodziców prosimy o zwrócenie uwagi, gdyż wielu kandydatów ma bardzo słabą frekwencję i nie będzie mogła kontynuować przygotowań do Sakramentu.

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 18 marca, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.

9. W przyszłą niedzielę, 18 marca, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Jakub Kołacz SJ, prowincjał jezuitów Prowincji Polski Południowej. Rekolekcje będą o „Rachunku sumienia: Oto stoję przed Tobą Panie”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych we wtorek, 20 marca, o godz. 12.00 i 18.00.

10. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również  złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu w kruchcie kościelnej.

Czytaj dalej »