Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna

15.04.2018

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna, a zarazem X Niedziela Biblijna, roz­poczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Hasło Tygodnia Biblijnego: „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”

2. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się dzisiaj, 15 kwietnia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

3. W związku z przypadającą we wtorek, 17 kwietnia, 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii i Polski, rozpoczynamy dzisiaj trzydniowe przygotowanie do tego wydarzenia. Okolicznościowe kazania wygłosi O. Aleksander Jacyniak, jezuita, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie oraz kustosz Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Dzisiaj wygłasza on kazania na wszystkich Mszach świętych, a jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00. Ponadto gościmy w naszej parafii Panią redaktor Elżbietę Polak
z Krakowa, która jest autorką najnowszej książki o św. Andrzeju Boboli, pt.: „Cuda Świętego Andrzeja Boboli”, którą będzie można nabyć po Mszy św. w przedsionku kościoła z autografem autorki. Cena książki 20 zł.

4. W dniu jutrzejszym zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do naszego Patrona można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji
i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią redaktor Elżbieta Polak, które odbędzie się w Sali O. Wasilewskiego.

5. We wtorek, 17 kwietnia, odbędzie się Sympozjum Naukowe na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Papieża Pawła VI/2 w Sali nr 205),
w godzinach od 10.00 do 14.00. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona
w naszym kościele uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko Kamieńskiego.

Szczegółowy program Triduum i Sympozjum Naukowego znajduje się na plakatach
w przedsionku kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz czcicieli św. Andrzeja Boboli do licznego udziału w powyższych uroczystościach.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę, 18 kwietnia, o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 19 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”)
o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

7. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów
(i nie tylko) w najbliższy czwartek, 19 kwietnia, o godz. 12.00, do Sali
O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Na spotkaniu zobaczymy film dokumentalny pt.: „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola. Film opowiada nie tylko o życiu i kulcie jezuickiego męczennika, to przede wszystkim niezwykłe świadectwa wielu osób, dla których św. Andrzej stał się osobą bardzo bliską.

8. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7 SP i 2 i 3 gimnazjum, zapraszamy wraz z ich rodzinami na Mszę św., w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy św. w Sali O. Wasilewskiego spotkanie organizacyjne dla kandydatów z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.

9. Kurs dla narzeczonych prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich rozpocznie się w sobotę, 5 maja. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

10. Stowarzyszenie Krzewienia kultu św. Andrzeja Boboli organizują pielgrzymkę do Warszawy, Strachociny, Starej Wsi i na Jasną Górę w dniach od 1 do 5 maja. Koszt pielgrzymki 900 zł. od osoby. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

Czytaj dalej »