Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowa­niu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apo­stołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe w Sali. O. Wasilewskiego.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty o godz. 17.30.

4. We wtorek, 22 maja, o godz. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu nasz parafianin Michał Armatys, Chrystusowiec, przyjmie święcenia diakonatu przez posługę Ks. bp. Zdzisława Fortuniaka. Pamiętajmy o Ks. Michale w naszych modlitwach

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 23 maja, 
o godz.19.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. w salkach DA katecheza o św. Andrzeju Boboli, a w czwartek, 24 maja, na adorację Najświętszego Sakramentu "3 kwadranse w ciszy", o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach DA dzielenie się Słowem.

6. W sobotę, 9 czerwca, od godz. 12.00 do godz. 16.00 planujemy nasz PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. Chęt­nych do pomocy w prowadzeniu 
i przygotowa­niu festynu prosimy o kon­takt z o. Pro­boszczem. Prosimy także o przynoszenie różnych fantów na nagrody, zaba­wek i innych rzeczy przy­datnych do wspólnej zabawy. W czasie festynu będzie kącik wymiany rzeczy nam już nieprzydatnych (ile rzeczy przyniesie się do wymiany tyle samo otrzyma). W tym dniu przed południem nie będzie zajęć w świetlicy.

7. W związku z tygodniem ewangelizacyjnym Parafia Świętej Rodziny, znajdująca się przy ul. Królowej Korony Polskiej, zaprasza 25 maja, 
o godz. 18.00, na Mszę św z modlitwą o uzdrowienie, prowadzoną przez Ks. Marka Siwickiego SChr.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - VII Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie.

13.05.2018

1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św.

 W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. biorą udział w Białym Ty­go­dniu. Od poniedziałku do piątku uczestniczą we Mszy Św. o godz. 18.00,
a w sobotę zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe wraz z udzieleniem Komunii św. o godz. 12.00. Następnie uroczysta agapa w „Ogrodach jezuickich”.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty o godz. 17.30.

4. Od piątku przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed uroczystością Zesła­nia Ducha Świętego włącznie, we wszystkich kościołach odprawia się nowennę do Ducha Świętego. Nowenna w naszym kościele jest połą­czona z nabożeństwem majo­wym.

5. We wtorek, 15 maja, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna ado­ra­cja Najświętszego Sa­kramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę,16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem Odpustu Parafialnego. Nabożeństwo ku czci Patrona naszej Parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie 
o godzinie 18.00 uroczysta Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem
Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezję i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wokół kościoła. Po procesji oddanie czci relikwiom naszego patrona. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, chorągwie
i dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów. Po uroczystości w kościele członków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie do Sali
O. Wasilewskiego.

 7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w czwartek, 17 maja, na adorację Najświętszego Sakramentu "3 kwadranse w ciszy", o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach DA dzielenie się Słowem.

8. W przyszłą niedzielę, 20 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. Przy­pominamy o piątkowej próbie o godz. 16.30 i o so­botniej spo­wie­dzi o godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę, 20 maja, po Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe w Sali. O. Wasilewskiego.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkanocy

06.05.2018

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie
i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo majowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele
o godz. 17.15.

2. Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty o godz. 17.30.

3. W poniedziałek, 7 maja, o godz. 18.00, Ks. Bp Henryk Wejman  udzieli sakramen­tu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Z racji bierzmowania, jutrzejsze nabożeństwo majowe, odbędzie się w dolnym  kościele o godz. 17.30.

4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 9 maja,
o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 10 maja, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu "3 kwadranse w ciszy", o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach DA dzielenie się Słowem.

5. W sobotę, 12 maja, przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św.

 W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

7. Apostolstwo Modlitwy organizuje pielgrzymkę w dniu 23 czerwca 2018 r. do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim oraz  wycieczkę nad morze do Dziwnówka. Koszt pielgrzymki 35 złotych. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą środę,16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem Odpustu Parafialnego. Nabożeństwo ku czci Patrona naszej Parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie 
o godzinie 18.00 uroczysta Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkanocy

29.04.2018

1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tym roku będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 18.00.

2. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy św. akademickiej w środę, ani adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek w dolnym kościele.

3. W środę, 2 maja, imieniny będzie obchodził O. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.00.

4. W środę, 2 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu tylko w górnym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 17.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczy­zny, miasta i regionu, którą rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, które możemy napisać na kartkach, umieszczonych na stoliku z prasą katolicką. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w I piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się
w intencji LSO oraz ich rodzin. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.

- w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. Kurs dla narzeczonych prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich rozpocznie się w sobotę, 5 maja. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

8. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo majowe z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.15.

Czytaj dalej »