Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018

1. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia 
I Komunii św. w naszej parafii, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 
w dolnym kościele. Po Mszy św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w dolnym kościele, w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 18.00 – dzieci z pozostałych szkół.

2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci 
i młodzieży o godz. 17.00.

3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę, 21 lutego, na Mszę św. 
o godz. 19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 22 lutego, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”) o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

5. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach od 18 do 21 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Jakub Kołacz SJ, Prowincjał jezuitów Prowincji Południowej.

6. Spotkanie braterskie członków Apostolstwa Modlitwy w przyszłą niedzielę, 
25 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00 w sali o. Wasilewskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Koszt pielgrzymki: 900 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablotkach oraz w „Informatorze dla pielgrzymów”, które znajdują się w zakrystii.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela zwykła

11.02.2018

1. Msza św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem, odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach.  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.

4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów (i nie tylko) w najbliższy czwartek, 15 lutego, o godz. 12.00, do Sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Tematem spotkania będzie „Bezpieczeństwo Seniora”. Gośćmi będą funkcjonariusze Policji z działu prewencji, którzy podzielą się informacjami na temat: „Jak nie dać się oszukać?, „Być bezpiecznym na ulicy” oraz wiele innych zagadnień.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela zwykła

04.02.2018

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc luty o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych  w dolnym kościele o godz. 17.15.

2. Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się we wtorek (6 lutego). Rozpoczynamy  Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy domowej.

3. Msza Św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 lutego, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem kościoła i plebanii. Każdego miesiąca zimowego za gaz płacimy ok. 5.000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na ten cel.

5. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 6 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs będzie trwał do 20 III 2018 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. Kurs dla narzeczonych, prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich, rozpocznie się w sobotę, 17 lutego. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę, o godzinie 19.00, 
a po niej w salkach odbędzie się spotkanie na temat: „Niebo i piekło – nie tylko 
w chrześcijaństwie”. W czwartek, o godz. 19.00, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu („3 kwadranse w ciszy”) w dolnym kościele, a po adoracji w salkach dzielenie się Słowem.

8. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Szczegółowy plakat i informatory dla pielgrzymów będą dostępne od najbliższej środy. Koszt pielgrzymki – 900 zł. od osoby. Zapisy – od dzisiaj – 

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela zwykła

28.01.2018

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza so­bota miesiąca.  1 lutego przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku
 z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

2. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele rano o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Świętych. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których siostry zakonne ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas. Okazja do spo­wiedzi od. godz. 16.30 do godz. 19.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.  W Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek 2 lutego podczas Mszy św. 
o godz.17.00 o. Marek Szafran SJ, złoży w Bazylice Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce, ostatnie śluby zakonne. Polecamy o. Marka Waszej pamięci modlitewnej.

4. W sobotę, 3 lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, patrona chorób gardła, po wszystkich Mszach Świętych zostanie udzielone błogosławieństwo świecami. Z racji  pierwszej sobotę miesiąca oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi pod­czas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 8.00.

Czytaj dalej »