Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018

1. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7 SP oraz 2 i 3 gimnazjum, zapraszamy dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy św. w Sali O. Wasilewskiego spotkanie organizacyjne dla kandydatów z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Św., zaprasza ma Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienia w najbliższy wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18.00.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkanocna

15.04.2018

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna, a zarazem X Niedziela Biblijna, roz­poczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Hasło Tygodnia Biblijnego: „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”

2. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się dzisiaj, 15 kwietnia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

3. W związku z przypadającą we wtorek, 17 kwietnia, 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii i Polski, rozpoczynamy dzisiaj trzydniowe przygotowanie do tego wydarzenia. Okolicznościowe kazania wygłosi O. Aleksander Jacyniak, jezuita, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie oraz kustosz Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Dzisiaj wygłasza on kazania na wszystkich Mszach świętych, a jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00. Ponadto gościmy w naszej parafii Panią redaktor Elżbietę Polak
z Krakowa, która jest autorką najnowszej książki o św. Andrzeju Boboli, pt.: „Cuda Świętego Andrzeja Boboli”, którą będzie można nabyć po Mszy św. w przedsionku kościoła z autografem autorki. Cena książki 20 zł.

4. W dniu jutrzejszym zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do naszego Patrona można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezji
i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią redaktor Elżbieta Polak, które odbędzie się w Sali O. Wasilewskiego.

5. We wtorek, 17 kwietnia, odbędzie się Sympozjum Naukowe na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Papieża Pawła VI/2 w Sali nr 205),
w godzinach od 10.00 do 14.00. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona
w naszym kościele uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko Kamieńskiego.

Szczegółowy program Triduum i Sympozjum Naukowego znajduje się na plakatach
w przedsionku kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz czcicieli św. Andrzeja Boboli do licznego udziału w powyższych uroczystościach.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę, 18 kwietnia, o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 19 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”)
o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

7. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów
(i nie tylko) w najbliższy czwartek, 19 kwietnia, o godz. 12.00, do Sali
O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Na spotkaniu zobaczymy film dokumentalny pt.: „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola. Film opowiada nie tylko o życiu i kulcie jezuickiego męczennika, to przede wszystkim niezwykłe świadectwa wielu osób, dla których św. Andrzej stał się osobą bardzo bliską.

8. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7 SP i 2 i 3 gimnazjum, zapraszamy wraz z ich rodzinami na Mszę św., w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy św. w Sali O. Wasilewskiego spotkanie organizacyjne dla kandydatów z klas 3 gimnazjum i ich rodziców.

9. Kurs dla narzeczonych prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich rozpocznie się w sobotę, 5 maja. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

10. Stowarzyszenie Krzewienia kultu św. Andrzeja Boboli organizują pielgrzymkę do Warszawy, Strachociny, Starej Wsi i na Jasną Górę w dniach od 1 do 5 maja. Koszt pielgrzymki 900 zł. od osoby. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkanocna

08.04.2018

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna kończy oktawę Uroczystości Zmartwych­wstania Pańskiego. Nazywana jest też „Niedzielą Białą” – od zwyczaju no­sze­nia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczo­nych 
w po­czątkach chrześcijaństwa lub Niedzielą Miłosierdzia Boże­go, ze wzglę­du na obchodzone w tę niedzielę, - na wyraźne życzenie Chrystu­sa - święto Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie się dzisiaj w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni Duchem Świętym”.  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom CARITAS, darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłosierdzia, realizowane wobec naszych parafian. Do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła można złożyć ofiary na Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego (wyjątkowo w tym roku przesunięta ze względu na Wielki Tydzień), a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego, aby poprzez modlitwę 
i wyrzeczenia prosić Boga i dziękować za dar życia od momentu poczęcia zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00.

4. Spotkanie katechetów odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 kwietnia, o godz. 17.00 i rozpocznie się Mszą św. w kaplicy domowej.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 11 kwietnia, 
o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 12 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu (wyjątkowo "2 kwadranse w ciszy", 
o godz. 19.00 do dolnego kościoła. 

6. W sobotę, 14 kwietnia dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii, przystąpią do I Spowiedzi. O godz. 10.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, o godz. 12.00 dzieci z pozostałych szkół. Przychodzimy 
z rodzicami, w strojach galowych i z książeczką do nabożeństwa.

7. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, rozpoczniemy Triduum ku czci św. Andrzeja Boboli. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi o. Aleksander Jacyniak SJ. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia książki „Cuda św. Andrzeja Boboli. Świadectwa, życie i modlitwy” wraz z autografem autorki Elżbiety Polak. Szczegółowy plan Triduum znajduje się na plakatach.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - Poniedziałek Wielkanocny

02.04.2018

1. Dzisiaj, poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze św. jak w każdą niedzielę w dolnym i górnym kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wy­dział Teologiczny Uni­wersytetu Szczecińskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasz zakonny Wy­dział Teolo­giczny BOBOLANUM.

2. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna dziś o godz. 18.00, a od wtorku do soboty o godz. 17.30.

3. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

4. We wtorek, 3 kwietnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Czytaj dalej »