Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Informacje bieżące

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018

1 Od dnia dzisiejszego do Wielkiego Piątku włącznie w kościele zasłaniamy krzyże, na znak na­szego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Jakub Kołacz SJ, prowincjał jezuitów Prowincji Polski Południowej. Tematem przewodnim rekolekcji  jest  „Rachunek sumienia: Oto stoję przed Tobą Panie”. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych we wtorek, 20 marca, o godz. 12.00 i 18.00.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.

4. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godz. 18.00.

5. W poniedziałek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 21 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się katecheza na temat Wigilii Paschalnej. W czwartek, 22 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i  młodzieży o godz. 17.00.

8. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również  złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu
w kruchcie kościelnej.

9. Za tydzień w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, podczas Mszy św. wysłuchamy Pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Po­święcenie palm na początku wszystkich Mszy św., a uroczyste wejście z procesją z palmami na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Przed Mszą św. o 11.00 i 12.30 zbierzemy się za kościołem w tzw. „Ogrodach jezuickich”, tam poświęcimy palmy i wyruszymy w procesji do kościoła.

10. Serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów, potrzebnych do sypania
przed Najświętszym Sakramentem w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Można też składać ofiary na kwiaty do „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu "Laetare"

11.03.2018

1. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy za złożone ofiary na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem kościoła i plebanii.

2. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 14 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się katecheza na temat Wielkiego Piątku. W czwartek, 15 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

3. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów
(i nie tylko) w najbliższy czwartek, 15 marca, o godz. 12.00, do Sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Tematem spotkania będzie „Fitnes dla ciała i ducha”. Gościem będzie p. Agnieszka Matczak, trener rozwoju osobowości (coach trener fitness).

4. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się w czwartek, 15 marca, godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy osoby chętne do zapisania się na adorację po Mszy św. w zakrystii.

5. W najbliższy piątek, 16 marca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Z racji drogi krzyżowej ulicami naszej parafii, w tym dniu nie będzie spotkania członków i sympatyków SKKAB-u, które przenosimy na następny piątek, 23 marca, po drodze krzyżowej w naszym kościele, którą poprowadzą członkowie SKKAB-u.

6. W  tym tygodniu Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem jedna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich parafian i przyjaciół,
a grupy duszpasterskie zapraszamy do niesienia krzyża. Wyruszymy sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, a więc ok. godz. 18.30.

7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowanych z klas 7 SP i drugich klas  gimnazjum odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 marca, o godz. 11.00 w salkach pod Domem Zakonnym. Przypominany, że spotkania są obowiązkowe. Rodziców prosimy o zwrócenie uwagi, gdyż wielu kandydatów ma bardzo słabą frekwencję i nie będzie mogła kontynuować przygotowań do Sakramentu.

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 18 marca, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.

9. W przyszłą niedzielę, 18 marca, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Jakub Kołacz SJ, prowincjał jezuitów Prowincji Polski Południowej. Rekolekcje będą o „Rachunku sumienia: Oto stoję przed Tobą Panie”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych we wtorek, 20 marca, o godz. 12.00 i 18.00.

10. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również  złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu w kruchcie kościelnej.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu

04.03.2018

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo Gorzkich Żali połączone z wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych  w dolnym kościele o godz. 17.15.

2. Zapraszamy młodzież klas 7 SP, oraz 2 i 3 gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzinami, na Mszę św., dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

3. Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się we wtorek,6 marca. Rozpoczynamy  Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy domowej.

4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci 
i młodzieży o godz. 17.00.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 7 marca, 
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się spotkanie na temat Wielkiego Czwartku. W czwartek, 8 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”), połączonej ze słuchaniem Ewangelii wg św. Marka, o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji 
w salkach dzielenie się słowem.

7. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 11 marca, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

Czytaj dalej »

Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2018

1. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na medytację ignacjańską we wtorek, 27 lutego, o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

2. 1 marca przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. 
o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

3. 2 marca, w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin. Po Mszy św. zostanie odprawiona droga krzyżowa. Okazja do spowiedzi od godziny 16.30 do 19.00.

4. 3 marca,  w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci 
i młodzieży o godz. 17.00.

6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę, 28 lutego, o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej 
w salkach odbędzie się spotkanie na temat: „Jak wgryźć się w post. 
W czwartek, 1 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”) o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

8. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie 
i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.

Czytaj dalej »