I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w poniedziałek, 11 marca, w dolnym kościele o godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 17.30 – dzieci z pozostałych szkół.
  2. Duszpasterstwo akademickie zaprasza w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
  3. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Jerychem Różańcowym, rozpocznie się w piątek, 15 marca, o godz. 19.00 w dolnym kościele. Cieszymy się z nowych osób, które dołączyły do grona „Jerychowego”. Serdecznie zapraszamy o zapisywanie się nowych chętnych na adorację w zakrystii po Mszy Św.
  4. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione w sobotę, 16 marca, o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski. Członków i sympatyków SKKAB-u zapraszamy na spotkanie w Sali. O. Wasilewskiego.
  5. Msza Św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Św. w naszej parafii zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 17 marca, o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
  7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Rachunek za miesiąc luty wyniósł 3.900 zł.
  9. Odnowa w Duchu Św. zaprasza osoby chętne do pogłębienia relacji z Jezusem na Seminarium Odrodzenia Chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie we wtorek, 12 marca, po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.