VIII Niedziela zwykła

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc marzec o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
  2. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę Św. dzisiaj do dolnego kościoła na godz. 16.00. Po Mszy Św. spotkanie kandydatów razem z ich najbliższymi.
  3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem, odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) w czwartek do dolnego kościoła o godz.19.00.
  5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
  6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  7. 7 marca, przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, zanoszone do Boga przez wstawiennictwo św. Faustyny, które można składać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  8. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 10 marca, o godz. 16.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w poniedziałek, 11 marca, w dolnym kościele. O godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 17.30 – dzieci z pozostałych szkół.