Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

30.04.2017 r.

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna, a zarazem IX Niedziela Biblijna, roz­poczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Hasło Tygodnia Biblijnego: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15).

2. W dniu dzisiejszym jubileusz 60-lecia kapłaństwa obchodzi o. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół Ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji jubilata o godz. 12.30.

3. Dziś o godz. 18.00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert w wykonaniu dętej orkiestry symfonicznej FLUTISSIMA z Bardowick pod dyrekcją Nicole Maack.

4. Miesiąc maj tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę i środę (3.05) o godz. 18.00, w pozostałe dni po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i młodzieży rozpoczniemy od czwartku, 4 maja, o godz. 17.00 w ogrodzie przy figurze Matki Bożej.

5. We wtorek, 2 maja, imieniny będzie obchodził o. Zygmunt Kurowski SJ, zapra­szamy wszystkich parafian i przyjaciół ojca Zygmunta na wspólną Mszę św. w in­tencji solenizanta o godz. 18.00.

6. We wtorek (2.05) i środę (3.05) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w górnym kościele według porządku niedzielnego. W dolnym kościele Mszy św. nie będzie. O godz. 17.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczy­zny, miasta i regionu.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w I czwartek miesiąca Mszę św. o godz. 18.00 rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia w obecności relikwii Św. Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy św. zostaną odczytane prośby i podziękowania, które możemy napisać na kartkach, umieszczonych na stoliku z prasą katolicką. Po Mszy św. oddamy cześć relikwiom Świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia.

- w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin.

W I piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.30 do 19.00.

- w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

9. Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” zaprasza na  wieczorne czuwanie połączone z Eucharystią, w najbliższy czwartek, 4 maja, w godzinach od 21.00 do 24.00 do dolnego kościoła.

10. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.00.

11. W przyszłą niedzielę, 7 maja, Msza św. inicjacyjna dla  rodziców i dzieci, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św., o godz. 16.00, w dolnym kościele.

12. Do skarbony stojącej pośrodku kościoła, można złożyć ofiarę wspomagającą chrześcijan w Syrii.