Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

07.05.2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętsze­go Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. Dzisiejsza adoracja jest naszym kolejnym aktem pamięci i modlitwy za tych, którzy giną i cierpią w krajach, gdzie praktykowanie religii chrześcijańskiej jest karane. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy, połączone z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy w dolnym kościele o godz. 17.00.

2. Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godz. 18.00, a od ponie­działku do soboty po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo majowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w ogrodzie przy figurze Matki Bożej.

3. W dniu dzisiejszym odbędzie się Msza św. inicjacyjna dla  rodziców i dzieci, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św., o godz. 16.00, w dolnym kościele.

4. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na comiesięczną medytację ignacjańską we wtorek, 9 maja, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę, 10 maja, o godz. 19.00,  na Mszę Św. akademicką do dolnego kościoła. Będziemy się modlić za maturzystów. O godz. 19.45, w salkach DA katecheza o Psalmach 77 i 126 („Byliśmy jak we śnie”). Po katechezie (o godz. 20.15) 30 minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu (przy ciekawych aranżacjach Psalmów) w dolnym kościele.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy”,
o godz. 19.00, w dolnym kościele. O godz. 20.00 dzielenie się Słowem w salkach duszpasterstwa.

7. W piątek, 12 maja, przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

8. W sobotę, 13 maja, zapraszamy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Początek o godz. 9.30 w sali O. Wasilewskiego. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ lub bezpośrednio na pierwszym spotkaniu.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w górnym kościele dzieci z na­szej parafii przyjmą Pierwszą Komunię św.

W związku z tym zapraszamy na Eucharystię  do dol­nego ko­ścioła o godzinie: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13, lub o godzinie 17 i 19, w górnym kościele. Za życzliwe zrozumienie oraz modlitwę w intencji tych dzieci z góry ser­decznie dziękuje­my.

10. W przyszły wtorek,16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, która jest jednocześnie świętowaniem Odpustu Parafialnego. Nabożeństwo ku czci Patrona naszej Parafii i Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 17.30. Następnie o godzinie 18.00 uroczysta Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana.