Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela zwykła

12.11.2017 r.

1. Zapraszamy na „Zaduszki Nauczycielskie” przygotowane przez nauczycieli
i uczniów VI LO w Szczecinie, dzisiaj o godz. 18.00 do górnego kościoła. Przed „Zaduszkami”, podczas Mszy św. o godz. 17.00, będziemy modlić się za zmarłych nauczycieli i wychowawców szczecińskich szkół.

2. Nabożeństwo za zmarłych bę­dzie odprawiane przez cały listopad w dni po­wszednie o godz. 17.30, a w nie­dzielę o godz.12.00.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominko­we. Wypo­minki i wypominki roczne wraz z ofiarą, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

4. W dniu dzisiejszym przypada 112. rocznica urodzin o. Władysława Siwka SJ, diece­zjalnego duszpasterza akademickiego miasta Szczecina w latach 1950 - 1970, zapraszamy na wspólną modlitwę „Anioł Pań­ski” przy obelisku na ron­dzie o. Siwka,
w poniedziałek, 13 listopada o godz. 12.00.

5. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę św. w intencji maturzystów
w środę, 15 listopada, o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po Mszy św. spotkanie tematyczne na temat „Szczęścia”. Adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy”, w czwartek, 16 listopada, o godz. 19.00,  również w dolnym kościele.

6. Seniorów (i nie tylko) zapraszamy w najbliższy czwartek, 16 listopada, o godz 12.00, do sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym,  na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie. Tematem spotkania będzie „Historia św. Antoniego”.

7. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli, działający przy naszej parafii, obchodzi w czwartek, 16 listopada, 15. rocznicę powstania i działalności. O godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, a o godz. 18.00 koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin. Po Mszy św. odbędzie się „Wieczór poezji o św. Andrzeju Boboli”, a po niej spotkanie integracyjne zaproszonych gości oraz przedstawicieli grup i wspólnot, działających przy naszej parafii w sali O. Wasilewskiego. Zapraszamy na tę uroczystość Parafian i sympatyków naszego kościoła. Kartki z prośbami i podziękowaniami do św. Andrzeja Boboli można składać do skarbony, znajdującej się na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.

8. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii,  w przyszłą niedzielę, 19 listopada, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

9. W zakrystii jest już nowa księga mszalna na rok 2018 r. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych.

10. Bardzo dziękujemy za złożone dziś na tacę ofiary na pokrycie kosztów renowacji naszego tabernakulum.

11. Kolejny kurs przedmałżeński prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie rozpocznie się w sobotę, 18 listopada w godz. 9.30-12.30. Kurs obejmuje 5 spotkań. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.