Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu

17.12.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy trzecią niedzielę Adwentu, zwaną „Gaudete” – „Radujcie się”, od pierwszych słów „Antyfony na wejście” dzisiejszej Mszy Świętej. Rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 20 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: „Effatha” (otwórz się) poprowadzi ks. Marek Siwicki, chrystusowiec. W dniu dzisiejszym nauki są głoszone w czasie wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek, 19 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.

2. Adwent to też czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywno­ściowe. Można też złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich ro­dzin z naszej parafii.

3. Zapraszamy na Msze św. roratnie, codziennie o godz. 6.15, a dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. W sobotę zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a  po nich na  śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.

4. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii, dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele. W cza­sie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki NMP. Po Mszy św. spotkanie rodziców.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza  na środowe roraty o 6.15 z oprawą zespołu muzycznego „Consensus”. Po Mszy św. zapraszamy studentów, absolwentów i licealistów na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy św. środowej o godz.19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (z muzyką wprowadzającą w świętowanie Bożego Narodzenia),
w czwartek, o godz.19.00 w dolnym kościele.

6. W tym roku Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w niedzielę. Msze św. będą w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego tylko do godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. po południu tj. o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji i spożywania postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy. Dzieci zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00, a dorosłych tradycyjnie na 24.00. Obie Pasterki zostaną odprawione w intencji dziękczynno-błagalnej za dobro­czyńców, wszystkich pomagających i posługujących w naszym ko­ściele.

7. Bardzo prosimy, aby sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę. Będziemy spowiadać w czasie Mszy św. rekolekcyjnych. Dodatkowa możliwość spowiedzi będzie w sobotę, 23 grudnia od godz. 16.00 do godz. 19.00.

8. Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia. W tym roku wizyty odbędą się w dniach 28, 29 i 30 grudnia. W Nowym Roku będziemy kolędę kontynuować od wtorku, 2 stycznia.