Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

24.12.2017 r.

1. W tym roku wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada
w niedzielę. Msze św. są sprawowane w naszym kościele według porządku niedzielnego tylko do godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. po południu tj.
o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy do zachowania pol­skich tradycji
i spożywania postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy. Dzieci zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00, a dorosłych tradycyjnie na 24.00. Obie pasterki zostaną odprawione w intencji dziękczynno-błagalnej za dobro­czyńców, wszystkich pomagających i posługujących w naszym ko­ściele.

2. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia, poniedziałek,  25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.

3. W drugi dzień świąt – wtorek – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele. Taca będzie przeznaczona na Wy­dział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i nasz zakonny Wydział Teolo­giczny BOBOLANUM.

4. Opłatki wigilijne można nabyć dzisiaj w kruchcie kościoła i w zakrystii
w godz. Mszy św. oraz w domu zakonnym.

5. W środę, 27 grudnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W najbliższy piątek, 29 grudnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na oktawę Bożego Narodzenia.

7. Wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia 2017 r. I tak:

czwartek, 28 grudnia: ul. Szwoleżerów 20 i 22, Al. Piastów nr 28A, ul. Ku Słońcu od nr. 2 do nr. 11, ul. Księcia Witolda od nr. 1 do nr. 4, ul. Kordeckiego nr. 7,8,9.

piątek, 29 grudnia: ul. Wilków Morskich od nr. 1 do nr. 9, ul. Pułaskiego od nr. 1 do nr. 9 i  ul. Bema od nr. 5 do nr. 12.

sobota, 30 grudnia: ul. Sikorskiego od nr. 2 do nr. 23 i ul. Bohaterów Warszawy od nr. 79 do nr. 82.

Kolejne wizyty duszpasterskie w Nowym Roku od wtorku, 2 stycznia.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00
i staramy się skończyć przed 21.00.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Drodzy Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście, świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa.

Tajemnica Wcielenia Syna Bożego ukazuje się światu w Betlejemskiej Grocie. Syn Boży za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i objawił się światu. Wchodzimy obecnie w szczególny czas refleksji poświęcony Duchowi Świętemu. To bowiem jest Ten, który mówił przez proroków i który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę – jak powtarzamy w wyznaniu wiary podczas liturgii Mszy Świętej. Wpatrując się w betlejemską Tajemnicę Narodzenia Pańskiego, zginając kolana wraz z Pastuszkami przed narodzonym Królem Wszechświata i oddając Mu hołd wraz z przybyłymi Mędrcami ze Wschodu, zwracamy w tym roku nasze serce ku cichej obecności Ducha Świętego. Motywuje nas do tego św. Jan Paweł II nauczając, że poczęcie i narodziny Jezusa Chrystusa są największym dziełem, jakiego dokonał Duch Święty w dziejach stworzenia
i w dziejach zbawienia (Dominum et Vivificantem 50). To właśnie dzięki Niemu uobecnia się ta Tajemnica. Niech Święta Narodzenia Pańskiego przypominają nam, że i my jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, według słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych właśnie w Szczecinie: przypomnij tchnienie Ducha, które masz w sobie od chrztu, od bierzmowania nie po to, żebyś się
przewracał za lada podmuchem, tylko po to, żebyś stał jak ten żeglarz i dopłynął! Mocy i tchnienia tego Ducha życzę na cały nadchodzący Rok 2018 – Jubileusz odzyskanej niepodległości naszej Ojczyzny. W duchowej jedności
+ Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński Szczecin, 20 grudnia 2017 r.