Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

31.12.2017 r.

1. Dzisiaj ostatni dzień starego roku 2017.  Msza św dzięk­czynna na zakończenie starego roku o godz. 12.30 i 19.00. Po tych Mszach św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2018, oddając cześć Świętej Bożej Rodzi­cielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św.  tylko w górnym kościele, jak w każdą niedzielę. 

3. 4 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

4. 5 stycznia przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00
w intencji LSO i ich rodzin. Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy św.

5.  W sobotę, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze św. w górnym kościele, jak w każdą niedzielę. Nie będzie  Mszy św. w dolnym ko­ściele. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Taca z tego dnia bę­dzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła i misje prowadzone przez nasz za­kon.

6. Za tydzień (niedziela, 7 stycznia) będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego
i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45, odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy o godz. 17.00, w dolnym. O godz. 18.00, nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.

7. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci
z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 15 do 19 stycznia (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Informujemy również, że zbiórka pieniędzy do puszek na zorganizowanie ferii dla dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 stycznia. Spotkanie organizacyjne dla opiekunów i wolontariuszy 6 stycznia, po Mszy św. o godz. 11 w świetlicy „Pod Aniołem”.

 

8. Trwają wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy:

we wtorek, 2 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 82a do 103.

w środę, 3 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 104 do 115 i od 11 do 29.

w czwartek, 4 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy od 29a do 29d i ul. Krzywoustego od 48 do 57 i od 21 do 26.

w piątek, 5 stycznia: ul. Krzywoustego od 27 do 29 i al. Piastów od 1 do 14.

w sobotę,  6 stycznia: Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) po kolę­dzie nie chodzimy. Zapraszamy do kościoła na Mszę św.

w przyszłą niedzielę, 7 stycznia: al. Piastów od 59 do 73.

 

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 15.00
i staramy się skończyć przed 21.00.

Na stoliku z prasą wyłożone są karteczki do przyklejenia na drzwi w dniu kolędy, zapraszające kapłana z wizytą duszpasterską do naszego mieszkania.

 

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W sobotę, 6 stycznia 2018 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) odbędzie się VIII Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który rozpoczyna się o godz. 11.30  na Placu Armii Krajowej. W samo południe Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której na plac wmaszerują trzej królowie oraz ich Orszaki aby wyruszyć do Betlejem. Wszyscy uczestnicy prowadzeni przez barwne Orszaki śpiewając wspólnie kolędy i przyozdobieni koronami przejdą na Plac Lotników do stajenki betlejemskiej, gdzie Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus. Po tej scenie uczestnicy Orszaku zostaną zaproszeni do dalszego wspólnego śpiewania kolęd.