Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela zwykła

04.02.2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc luty o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych  w dolnym kościele o godz. 17.15.

2. Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się we wtorek (6 lutego). Rozpoczynamy  Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy domowej.

3. Msza Św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 lutego, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem kościoła i plebanii. Każdego miesiąca zimowego za gaz płacimy ok. 5.000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na ten cel.

5. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 6 lutego, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs będzie trwał do 20 III 2018 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. Kurs dla narzeczonych, prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich, rozpocznie się w sobotę, 17 lutego. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę, o godzinie 19.00,
a po niej w salkach odbędzie się spotkanie na temat: „Niebo i piekło – nie tylko
w chrześcijaństwie”. W czwartek, o godz. 19.00, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu („3 kwadranse w ciszy”) w dolnym kościele, a po adoracji w salkach dzielenie się Słowem.

8. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Szczegółowy plakat i informatory dla pielgrzymów będą dostępne od najbliższej środy. Koszt pielgrzymki – 900 zł. od osoby. Zapisy – od dzisiaj –
w zakrystii.