Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela zwykła

11.02.2018 r.

1. Msza św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem, odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach.  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.

4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów (i nie tylko) w najbliższy czwartek, 15 lutego, o godz. 12.00, do Sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Tematem spotkania będzie „Bezpieczeństwo Seniora”. Gośćmi będą funkcjonariusze Policji z działu prewencji, którzy podzielą się informacjami na temat: „Jak nie dać się oszukać?, „Być bezpiecznym na ulicy” oraz wiele innych zagadnień.

6. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się w czwartek, 15 lutego, godz. 19.00 w dolnym kościele.

7. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się w piątek, 16 lutego, o godz. 17.30. Następnie Msza św. św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i polskich rodzin. Po oddaniu czci relikwiom Świętego Patrona Parafii i Ojczyzny, spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego. Prośby i podziękowania można składać na kartkach, które znajdują się na stoliku z prasą katolicką, lub przesłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.

8. Spotkanie dla bierzmowanych klas 7 szkoły podstawowej oraz z klas 2 gimnazjum odbędzie się w sobotę, 17 lutego, o godz. 11.00, w salkach duszpasterstwa. Przypominamy, że spotkania dla młodzieży są obowiązkowe.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone dzisiaj ofiary na tacę, która przeznaczona jest na pokrycie wysokich rachunków związanych
z ogrzewaniem kościoła i plebanii.

10. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 18 lutego, o godz. 16.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. spotkanie rodziców. Mierzenie alb odbędzie się w dolnym kościele, w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 1, o godz. 18.00 – dzieci z pozostałych szkół.

11. Kurs dla narzeczonych, prowadzony metodą Ruchu Spotkań Małżeńskich, rozpocznie się w sobotę, 17 lutego. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

12. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Koszt pielgrzymki: 900 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablotkach oraz w „Informatorze dla pielgrzymów”, które znajdują się
w zakrystii.

13. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Warsztaty Ruah dla osób powyżej 30 roku życia pragnących uzdrowienia i dotknięcia Pana Jezusa mocą Ducha Św. Warsztaty odbędą się w sobotę, 17 lutego, w Fundacji Małych Stópek na ulicy Świętego Ducha 9. Szczegóły na plakacie lub ulotkach.