Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2018 r.

1. Spotkanie braterskie członków Apostolstwa Modlitwy dzisiaj po Mszy św.
o godz. 8.00 w sali o. Wasilewskiego. Serdecznie zapraszamy.

2. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na medytację ignacjańską we wtorek, 27 lutego, o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

3. 1 marca przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św.
o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

4. 2 marca, w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin. Po Mszy św. zostanie odprawiona droga krzyżowa. Okazja do spowiedzi od godziny 16.30 do 19.00.

5. 3 marca,  w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci
i młodzieży o godz. 17.00.

7. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów w środę, 28 lutego, o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej
w salkach odbędzie się spotkanie na temat: „Jak wgryźć się w post.
W czwartek, 1 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”) o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się bezpośrednio po sumie
i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.

10. Zapraszamy młodzież klas 7 SP, oraz 2 i 3 gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzinami, na Mszę św., w przyszłą niedzielę, 4 marca, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

11. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Ofiary możemy złożyć do skarbony, znajdującej się w środku naszego kościoła.

12. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Koszt pielgrzymki: 900 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablotkach oraz w „Informatorze dla pielgrzymów”, które znajdują się w zakrystii.