Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

04.03.2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo Gorzkich Żali połączone z wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych  w dolnym kościele o godz. 17.15.

2. Zapraszamy młodzież klas 7 SP, oraz 2 i 3 gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzinami, na Mszę św., dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

3. Spotkanie katechetów naszej parafii odbędzie się we wtorek,6 marca. Rozpoczynamy  Mszą Św. o godz. 17.00 w kaplicy domowej.

4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci
i młodzieży o godz. 17.00.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 7 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się spotkanie na temat Wielkiego Czwartku. W czwartek, 8 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse”), połączonej ze słuchaniem Ewangelii wg św. Marka, o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji
w salkach dzielenie się słowem.

7. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. w przyszłą niedzielę, 11 marca, o godz. 16.00 do dolnego kościoła.

8. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli i nasza Parafia organizują 5-dniową pielgrzymkę – w dniach 1-5 maja – do Warszawy (Narodowe Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, Świątynia Opatrzności Bożej), Góry Kalwarii, Sandomierza, Rzeszowa, Strachociny (miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli), Starej Wsi i Częstochowy. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakatach.

9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem kościoła i plebanii. Każdego miesiąca zimowego za gaz płacimy ponad 5.000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na ten cel.

10. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Można też złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu w kruchcie kościelnej.

Parafialny Oddział Caritas z naszej parafii w piątek i sobotę, 9 i 10 marca, w sklepie NETTO przy ul P. Ściegiennego będzie zbierał żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.