Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Męki Pańskiej

25.03.2018 r.

1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panowie z Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii będą zapisywali chętnych mężczyzn do warty adoracyjnej przy Grobie Pańskim.

W przedsionku ko­ścioła CARITAS rozprowadza świąteczne kartki i palmy. Do­chód przeznaczony jest na pomoc biednym. Przy ołta­rzu Matki Bożej jest wy­stawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Ser­deczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia spowiadamy podczas wszystkich Mszy św.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 28 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach na herbatę i wspólne Nieszpory.

4. Dzieci chętne do sypania kwiatków w procesji rezurekcyjnej prosimy o przyj­ście na próbę w czwartek po liturgii o 16.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i obcho­dzą­ce rocznicę Ko­munii Św.

5. W Wielki Czwartek – 29 marca - rozpoczyna się Triduum Paschalne:

6. W Wielki Piątek Męki Pańskiej – 30 marca – przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachowujemy post ścisły. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eu­charystii.
W centrum tego dnia jest liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Za uczestnictwo
w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Taca z tego dnia będzie prze­zna­czona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jero­zolimie. W tym dniu:

7. Wielka Sobota – 31 marca - jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. W sobotni wieczór rozpo­czy­namy Wigilię Zmartwych­wstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Odwołując się do tradycji, zachęcamy, aby w tym dniu powstrzymać się od pokarmów mięsnych do wieczornej Mszy Św. Wigilii Paschalnej.

8. Procesja rezurekcyjna odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, do niesienia figu­rek, po­duszek i chorągwi oraz poczty sztandarowe. Przychodzimy przed pro­cesją na godz. 5.40. Msza św. rezurekcyjna po procesji będzie jednocześnie w dolnym i w górnym kościele. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 oraz Mszy św. w dolnym kościele o godz. 11.00 i 12.30.

9. W poniedziałek wielkanocny Msze św. - jak w każdą niedzielę - w górnym i dol­nym kościele.

10. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia jest zamieszczony na plakatach
i w Biuletynie Parafialnym.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Uprzejmie informujemy, że coroczne rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w dniach od 26 do 28 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Prałat prof. dr hab. Zdzisław Kroplewski, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego.
Plan rekolekcji:
godz. 19.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną (Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa)
godz. 20.00 – medytacja przed Najświętszym Sakramentem i okazja do spowiedzi
godz. 21.00 – Apel Maryjny