Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny

02.04.2018 r.

1. Dzisiaj, poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze św. jak w każdą niedzielę w dolnym i górnym kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wy­dział Teologiczny Uni­wersytetu Szczecińskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasz zakonny Wy­dział Teolo­giczny BOBOLANUM.

2. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna dziś o godz. 18.00, a od wtorku do soboty o godz. 17.30.

3. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

4. We wtorek, 3 kwietnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. 5 kwietnia przypada I czwartek miesiąca. Na początku Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Prośby i podziękowania składamy na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. Będą one odczytane podczas Mszy św. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Apostołki Miłosierdzia Bożego.

6. 6 kwietnia, w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, podczas której będziemy modlić się w intencji LSO oraz ich rodzin. Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy św.

7. 7 kwietnia,  w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą - drugą niedzielę Wielkanocną - będziemy obchodzić Nie­dzielę Miło­sierdzia Bożego. Już dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy połączone z wymianą tajemnic różańcowych o godz. 14.30
w dolnym kościele.

9. Msza św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

10. Z okazji przypadającej 80. rocznicy kanonizacji św. Andrzeja Boboli w dniu 17 kwietnia na wydziale Teologicznym Uniwersytetu szczecińskiego odbędzie się sympozjum naukowe. Szczegółowy program znajduje się w gablotkach parafialnych.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Życzenia Świąteczne
z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 2018 r.
Drodzy Bracia Kapłani,
Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście,
Świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa.
Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa w roku, który w Kościele w Polsce jest czasem szczególnej refleksji poświęconej Duchowi Świętemu, uświadamiamy sobie tę szczególną prawdę, że „Chrystus, który za nas umarł i zmartwychwstał, zesłał od Ciebie, Ojcze, jako pierwszy dar dla wierzących, Ducha Świętego, który dalej prowadzi Jego dzieło na świecie i dopełnia wszelkiego uświęcenia” (IV Modlitwa Eucharystyczna). „Wydarzenia paschalne – męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – są równocześnie czasem nowego przyjścia Ducha Świętego jako Parakleta i Ducha Prawdy” (Dominum et vivificantem 23). W przeżywanym właśnie roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominają się w tym momencie znamienne słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Niech słowa te staną się i naszą modlitwą właśnie o dar Tego, który dopełnia wszelkiego uświęcenia.
Niech moc Zmartwychwstałego Pana krzepi nas i niech oświeca Boskim blaskiem
wszystkie wyzwania codziennego życia, abyśmy umocnieni Jego miłością i napełnieni Duchem Świętym, którego nam posyła od Ojca, potrafili nieść płomień szczerej i głębokiej wiary w naszych sercach.


Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!


+ Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński


Szczecin, 1 kwietnia 2018 r.