Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna

08.04.2018 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna kończy oktawę Uroczystości Zmartwych­wstania Pańskiego. Nazywana jest też „Niedzielą Białą” – od zwyczaju no­sze­nia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczo­nych
w po­czątkach chrześcijaństwa lub Niedzielą Miłosierdzia Boże­go, ze wzglę­du na obchodzone w tę niedzielę, - na wyraźne życzenie Chrystu­sa - święto Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bo­żego Miłosierdzia, które odbędzie się dzisiaj w Godzinie Miło­sierdzia, czyli o godz. 15.00.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni Duchem Świętym”.  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom CARITAS, darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłosierdzia, realizowane wobec naszych parafian. Do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła można złożyć ofiary na Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego (wyjątkowo w tym roku przesunięta ze względu na Wielki Tydzień), a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego, aby poprzez modlitwę
i wyrzeczenia prosić Boga i dziękować za dar życia od momentu poczęcia zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00.

4. Spotkanie katechetów odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 kwietnia, o godz. 17.00 i rozpocznie się Mszą św. w kaplicy domowej.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 11 kwietnia,
o godz.19.00 do dolnego kościoła. W czwartek, 12 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu (wyjątkowo "2 kwadranse w ciszy",
o godz. 19.00 do dolnego kościoła. 

6. W sobotę, 14 kwietnia dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii, przystąpią do I Spowiedzi. O godz. 10.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, o godz. 12.00 dzieci z pozostałych szkół. Przychodzimy
z rodzicami, w strojach galowych i z książeczką do nabożeństwa.

7. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, rozpoczniemy Triduum ku czci św. Andrzeja Boboli. Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi o. Aleksander Jacyniak SJ. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia książki „Cuda św. Andrzeja Boboli. Świadectwa, życie i modlitwy” wraz z autografem autorki Elżbiety Polak. Szczegółowy plan Triduum znajduje się na plakatach.

8. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św, o godz. 16.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci.

9. Z okazji przypadającej 80. rocznicy kanonizacji św. Andrzeja Boboli w dniu 17 kwietnia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się sympozjum naukowe. Szczegółowy program znajduje się w gablotkach parafialnych.

10. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniach od 1do 5 maja. Szczegółowy program znajduje się w gablotach.

 

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informacje Kurii Metropolitalnej

W niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XVI Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Jest ono wyrazem afirmacji każdego ludzkiego życia od momentu jego zaistnienia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w zbiórką pieluszek jednorazowych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed wyruszeniem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.