Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

10.12.2017 r.

1. Adwent to też czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywno­ściowe. Można też złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich ro­dzin z naszej parafii.

2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które w naszym ko­ściele będą codziennie
o godz. 6.15, a dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach - w miarę możliwości - ca­łymi rodzinami. Przynosimy lampiony, które są zna­kiem naszego oczeki­wania i wychodzenia na drogę, aby przy­witać Tego, który ma przyjść. W sobotę zapraszamy na roraty rano o godz. 6.15, a  po nich na  śniadanie w salkach pod Domem Zakonnym.

3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza  na środowe roraty o 6.15 z oprawą zespołu muzycznego „Consensus”. Po Mszy św. zapraszamy studentów, absolwentów i licealistów na wspólne śniadanie do sal duszpasterstwa. Przez czas adwentu nie ma Mszy św. środowej o godz.19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy), w czwartek, o godz.19.00 w dolnym kościele.

4. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się w piątek, 15 grudnia, godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy o zapisywanie się nowych chętnych na adorację w zakrystii po Mszy św.

5. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 17.30, a o godz. 18.00  Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków
i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego. Prośby i podziękowaniami do Św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, które znajdują się na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą mailową, wchodząc na stronę internetową naszej parafii.

6. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii,  w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, o godz. 16.00
w dolnym kościele. W cza­sie Mszy św. poświęcenie medalików NMP, w które rodzice zaopatrują się we własnym zakresie. Po Mszy św. spotkanie rodziców.

7. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do skarbony znajdującej się w środku kościoła w ramach zbiórki, która jest prowadzona w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. 

8. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje, które będą trwały do środy, 20 grudnia. Rekolekcje pod hasłem: Effatha (otwórz się) poprowadzi ks. Marek Siwicki - Chrystusowiec. W niedzielę na­uki głoszone będą w czasie wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy  o godz. 6.15, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek, 19 grudnia, o godz. 12.00 i 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, by spokojnie skorzy­stać z tych dni re­fleksji i modlitwy.