Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela zwykła

15.10.2017 r.

1. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym rozpocznie się dzisiaj godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy o zapisywanie się nowych chętnych na adorację w zakrystii po Mszy św.

2. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia
I Komunii św. w naszej parafii,  dzisiaj, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

3. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17.00 w sali O. Wasilewskiego spotkanie osób, które wzięły udział w pielgrzymce na Jasną Górę i do Kalisza.

4. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli rozpocznie się jutro o godz. 17.30. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca  Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej Parafii. Po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w sali O. Wasilewskiego. Prośby i podziękowania do Patrona Polski można wypisać na kartkach, wyłożonych na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą e-mailową wchodząc na stronę internetową naszej parafii.

5. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienia w najbliższy wtorek, 17 października, o godz. 18.00.

7. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego „Winnica” zaprasza na pierwszą po wakacjach medytację ignacjańską, we wtorek, 17 października, o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

8. Ośmiotygodniowy kurs przygotowania dorosłych do sakramentów: Chrztu, bierzmowania i Eucharystii,  rozpocznie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Bierzmowanie przewidziane jest przed świętami Bożego Narodzenia.

9. Inicjujemy w naszej parafii comiesięczne tematyczne spotkania przy kawie i herbacie dla seniorów (i nie tylko). Pierwsze takie spotkanie odbędzie się najbliższy czwartek, 19 października, o godz 12.00, w sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Prelegentem na temat: „Modlitwy Różańcowej” będzie o. Proboszcz Grzegorz Nogal SJ.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu „Trzy kwadranse w ciszy”, w czwartek o godz. 19.00, w dolnym kościele. Nie będzie Mszy św. akademickiej w najbliższą środę ze względu na rekolekcje akademickie głoszone u o. Dominikanów w Szczecinie przez o. Adama Szustaka OP.

11. W podziękowaniu za ofiarność podczas Dnia Papieskiego młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października, po sumie parafialnej o godz. 12.30 w górnym kościele.

12. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominko­we. Kartki pie­czętowane datą będą czytane w oznaczo­nym dniu. Kartki wypo­minkowe bez daty będą czytane według przy­padają­cej kolejności. Wypo­minki i wypominki roczne wraz z ofiarą, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

13. Z okazji 80. rocznicy kanonizacji św. Andrzeja Boboli i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które przypadają w 2018 roku, SKKAB wydał kalendarz na przyszły rok, który można nabyć w zakrystii w cenie 12 zł.