Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

1 Od dnia dzisiejszego do Wielkiego Piątku włącznie w kościele zasłaniamy krzyże, na znak na­szego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Jakub Kołacz SJ, prowincjał jezuitów Prowincji Polski Południowej. Tematem przewodnim rekolekcji  jest  „Rachunek sumienia: Oto stoję przed Tobą Panie”. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych we wtorek, 20 marca, o godz. 12.00 i 18.00.

3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.

4. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godz. 18.00.

5. W poniedziałek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Mszę św. w środę, 21 marca,
o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej w salkach odbędzie się katecheza na temat Wigilii Paschalnej. W czwartek, 22 marca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła. Po adoracji w salkach dzielenie się słowem.

7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, natomiast dla dzieci i  młodzieży o godz. 17.00.

8. Wielki Post to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Będziemy mogli to uczynić przez zakup świec na stół wielkanocny i kartek świą­tecznych Caritasu, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Przed ołtarzem Matki Bożej wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Można również  złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła lub do Pań z Caritasu
w kruchcie kościelnej.

9. Za tydzień w Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, podczas Mszy św. wysłuchamy Pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Po­święcenie palm na początku wszystkich Mszy św., a uroczyste wejście z procesją z palmami na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Przed Mszą św. o 11.00 i 12.30 zbierzemy się za kościołem w tzw. „Ogrodach jezuickich”, tam poświęcimy palmy i wyruszymy w procesji do kościoła.

10. Serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów, potrzebnych do sypania
przed Najświętszym Sakramentem w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Można też składać ofiary na kwiaty do „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.