Archiwum informacji

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinni­śmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to na­daje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdal­nia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa …

Czytaj dalej »

  1. W tym tygodniu wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypa­trzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby …

Czytaj dalej »

  1. Dziś Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Wspieramy Go naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek w kruchcie kościoła.
  2. Dzisiaj (9 grudnia) o godz. 16.oo w dolnym kościele odbędzie się Msza Św. ini­cjacyj­na, dla dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Obecność Obowiązkowa
  3. Młodzież skupiona przy naszym kościele zbierała tydzień temu ofiary na świąteczną po­moc dla „zaprzyjaźnionego” sierocińca w Ugandzie. Zebrali 2114 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiaro­dawcom.
  4. Zapraszamy do licznego udziału w Mszy Św. Roratniej, odprawianej w naszym …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bo­żym i służyć braciom. To nasze wielkie zadanie!
  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w Adwent, czas radosnego oczekiwa­nia na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujemy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyj­ście …

Czytaj dalej »

1. „Czy Ty jesteś królem?” – zapytał Piłat Chrystusa. – „Tak, jestem królem”. Ale za­raz dodał: – „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem mojego życia? Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok litur­giczny. Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga zachęca nas Wszystkich do modlitwy nowennowej do Jezusa Chrystusa Króla – w naszej parafii modlić się będziemy nowenną podczas Mszy Św. o godz. 8.oo przez cały najbliższy tydzień.
2. Uroczystość Chrystusa Króla jest też świętem patronalnym Apostolstwa Modlitwy. …

Czytaj dalej »