Archiwum informacji

                                         

1.       Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

2.       Przy wejściu do kościoła są do nabycia płyty CD z peregrynacji ikony kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” …

Czytaj dalej »

 1. Chrystus wzywa nas do nawrócenia, czyli oddania tego, co „cesarskie cesarzowi, co Boskie Bogu”. Mimo czasu wolnego nie lekceważmy tego wezwania ani nie odkładajmy go na później.
 2. Dzisiaj (niedziela 15 lipca) o godz. 19.oo rozpocznie się w naszej świątyni kolejna 24 godz. adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Zapraszamy.
 3. Jutro w poniedziałek 16 lipca zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.oo za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona.
 4. Przez całe wakacje, Msze Św. w …

Czytaj dalej »

 1.  Chrystus z żalem dziś mówił: „Tylko w swojej ojczyźnie (…) może prorok być tak lekceważony”. Niestety, tak często bywa. Słuchamy wszystkich z wyjątkiem tych, których znamy. Przyjmujemy za prawdę rzeczy, które przychodzą z daleka. Dobrze znana, najoczywistsza prawda jakże rzadko do nas dociera. Niech dzisiejsza Ewangelia da nam wiele do myślenia o tych, którzy blisko nas naprawdę nas kochają.
 2. Dzisiaj o godz. 12.3o ks. Marek  Rosłoń SI odprawi Mszę prymicyjną z błogosławieństwem. Dziękujemy wszystkim obecnym na wczorajszej Mszy św. Prymicyjnej ks. Adama Matrasa SI oraz za udział w spotkaniu …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.oo. Na­bożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.oo.
 2. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą tajemnic różańco­wych, i wyjaśnieniem intencji Apo­stolstwa Modlitwy odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
 3. Zachęcamy do wspierania rodzin, których nie stać na wysłanie dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje, aby umożliwić dziecku lepsze przeżycie wakacji. Pamiętając o słowach Pana „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” rozwijajmy naszą wyobraźnię miłości. Potrzebujące dzieci możemy też wesprzeć dzisiaj ofiarą …

Czytaj dalej »

 1. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy w parafiach za 40 lat Diecezji Szczecińsko-Kamień­skiej. Zapraszamy na dziękczynną Mszę Św. o godz. 11.oo, na tę Mszę Św. zapraszamy też w sposób szczególny dzieci urodzone w 2000 r., tj. 12-latków, które z racji 2000 rocznicy odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej otrzymają szczególne błogosławieństwo.
 2. Nie wszystkie dzieci będą mogły wyjechać na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami Miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Wszystko, co …

Czytaj dalej »