XV Niedziela zwykła

  1. W poniedziałek, 15 lipca, o godz. 19.00 rozpocznie się ko­lejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym.
  2. We wtorek, 16 lipca, przypada 46 rocznica śmierci o. Władysława Siwka SJ. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na modlitwę Anioł Pański, o godz. 12.00 przy obelisku jemu poświęconym, przy rondzie O. Władysława Siwka.
  3. We wtorek, 16 lipca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wysłać drogą e-mailową, wchodząc na stronę internetową parafii. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Patrona Polski.
  4. Z okazji zbliżającej się uroczystości św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, czyli jezuitów, które przypada 31 lipca, pragniemy zainicjować w naszym kościele specjalne nabożeństwo z modlitwą o cud potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się to z „wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat. O szczegółach tego nabożeństwa i o „wodzie św. Ignacego” będziemy mówić w dniu 31 lipca, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym. Takie comiesięczne nabożeństwo będzie odbywało się w każdy I poniedziałek o godz. 18.00, począwszy od 2 września.
  5. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli oraz nasza parafia organizują w dniach od 27 do 29 września pielgrzymkę, podczas której nawiedzimy Jasną Górę, Gidle, Lednicę, Oborniki Śląskie, Trzebnicę oraz parafie pw. Św. Andrzeja Boboli, które znajdują się na trasie pielgrzymki. Całkowity koszt wynosi 350 zł./os. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na plakatach w przedsionku kościoła.
  6. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych
    i duchowych.