Uroczystość Bożego Narodzenia

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Od godz. 8.00 niedzielny porzą­dek Mszy Św. tylko w górnym kościele. Wierni, któ­rzy w czasie Pasterki przyjęli Komunię Św., mogą w ciągu dnia ponownie przy­stąpić do Stołu Pańskiego.
  2. W drugi dzień świąt – w sobotę – święto św. Szczepana, diakona. Niedzielny po­rzą­dek nabożeństw w górnym i dolnym kościele.
  3. W tym roku ze względu na sytuację panującej pandemii, nie będzie wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”, tak jak w poprzednich latach. Będzie można zamówić wizytę duszpasterską do swojego domu w terminie uzgodnionym z parafią. Dla chętnych na stoliku z prasą są wyłożone kolędowe karty zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić i zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 1 stycznia 2021 r. włącznie. Planujemy również w nowym roku, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę Św. „kolędową”, na której otrzymamy błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia naszych domów. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.