XXIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  2. Jutro, w I poniedziałek miesiąca, zapraszamy małżeństwa, pragnące wyprosić łaskę potomstwa oraz kobiety w stanie błogosławionym na Mszę Św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się o dar potomstwa, o błogosławieństwo dla małżeństw oczekujących dzieci oraz o szczęśliwy poród i o zdrowie dziecka i matki. Wiąże się ta modlitwa z wodą św. Ignacego”, którą stosuje się wśród wiernych Kościoła Katolickiego od prawie 450 lat.
  3. Młodzież szkół średnich zapraszamy na spotkania Wspólnoty MAGIS. Pierwsze – ORGANIZACYJNE – spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 września, w Sali O. Wasilewskiego o godz. 17.00. MAGIS, to wspólnota oparta na duchowości św. Ignacego założyciela Zakonu Jezuitów. MAGIS znaczy więcej, bardziej, mocniej – być, żyć, kochać. MAGIS to miejsce, gdzie poznajemy samych siebie i Boga. Dzięki temu zyskujemy znajomych, uczymy się podejmować świadome decyzje i kierować własnym życiem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  4. Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 6 września, o godz. 17.00. Rozpoczęcie Mszą Św. w kaplicy domowej.
  5. W najbliższy piątek, 10 września, o godz. 19.00, Wspólnota DOM BARANKA zaprasza na spotkanie ze Słowem „Word of God” i uwielbienie.
  6. Zapraszamy dzieci kl. 3 pragnące przygotować się do przyjęcia I Komunii Św. w 2022 r., wraz z rodzicami, na Mszę Św. w niedzielę, 19 września, o godz. 16.00 do dolnego kościoła. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci.
  7. Serdecznie zapraszamy chętnych na próbę scholi dziecięcej, w przyszłą niedzielę, 12 września, o godz. 10.00 do salki pod Domem Zakonnym.
  8. Zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu piękno liturgii Mszy Świętej. Poszukujemy osób odważnych i utalentowanych, które mają ochotę śpiewać, albo nauczyć się śpiewać do scholii akademickiej animującej Msze Św. w niedziele o godz. 19.00. Kontakt z O. Bartoszem Kornatowskim SJ.
  9. Od przyszłej niedzieli będzie obecna w naszym Sanktuarium ikona św. Ignacego Loyoli, peregrynująca po Polsce w ramach Jubileuszu Roku Ignacjańskiego. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 17.00 z formularza o św. Ignacym. Po Mszy Św. zapraszamy na I część filmu o św. Ignacym Loyoli (Żołnierz, Grzesznik, Święty) do Sali O. Wasilewskiego oraz na jubileuszową kawkę i ciasteczko. Druga część filmu będzie w poniedziałek, 13 września, po Mszy Św. wieczornej. We wtorek, 14 września, Duszpasterstwo Akademickie JODA po Mszy Św. wieczornej zaprasza do wspólnego, pogłębionego czytania „Autobiografii”, czyli Opowieści Pielgrzyma – św. Ignacego Loyoli. W środę 15 września, po wieczornej Mszy Św. wspólnota WŻCH poprowadzi medytację ignacjańską. W czwartek, 16 września zakończenie peregrynacji Ikony w naszym kościele, uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Św. Franciszka, Archidiecezji i rodzin naszej parafii.