NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI – 16 WRZEŚNIA 2019 R.

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

16 WRZEŚNIA 2019 R.

  • godz. 17.30 – nieszpory.
  • godz. 18.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Św. Franciszka, Archidiecezji i rodzin z naszej Parafii.

Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Andrzeja Boboli i spotkanie członków i sympatyków SKKAB-u w Sali O. Wasilewskiego.

Prośby i podziękowania do św. Andrzeja Boboli można składać na kartkach lub wysyłając drogą elektroniczną, wchodząc na stronę internetową parafii: [email protected]

 

Modlitwa do św. Andrzeja Boboli, wielkiego orędownika Polski.

Wielki Sługo Boży, a nieustraszony Męczenniku za sprawę zjednoczenia Kościołów na naszej polskiej ziemi, Andrzeju Bobolo, którego Namiestnik Chrystusowy ozdobił aureolą Świętych, wejrzyj z tronu niebieskiej chwały na Twoją ukochaną Polskę, której niegdyś przepowiedziałeś zmartwychwstanie i zjednoczenie. Niech za Twą przyczyną zapanuje w niej zgoda wszystkich stanów, poszanowanie władzy, miłość prawdziwa Chrystusa-Króla i Najświętszej Panny, naszych ziem Królowej. Niech duch nauki katolickiego Kościoła przepoi wszystkie dziedziny naszego życia polskiego, życia jednostkowego, rodzinnego i państwowego. Niech odrodzona Polska, której obiecałeś być szczególniejszym Patronem, wytrwa wiernie przy Chrystusie i Jego Kościele, i niech się stanie narodom przewodniczką na drodze powrotnej do Boga. Amen.

Najmłodsza kapliczka św. Andrzeja Boboli została poświęcona w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca, w Kierzkowie w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Białym Borze w filii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w Kołtkach. Pomysłodawcą i wykonawcą kapliczki jest Szymon Łopacki, rolnik z Kierzkowa. Oddział Zachodniopomorski SKKAB-u ofiarował obraz i figurę św. Andrzeja Boboli.

 

Oddział Zachodniopomorski Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli,
ul. Pocztowa 22, Szczecin.