Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku
2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie wysokich rachunków związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. „Bóg zapłać”, za złożone na ten cel ofiary.
3. Jak każdego roku podczas ferii zimowych organizujemy półkolonie dla dzieci z naszej parafii i osiedla. Półkolonie odbywać się będą w dniach od 10 do 14 lutego (poniedziałek – piątek) od godz. 9.00 do 15.00. Zapisy w zakrystii.
4. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza na wyjazd – Pielgrzymkę na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Koszt wyjazdu 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
5. W tym tygodniu planujemy wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”:

 • niedziela, 19 stycznia: ul. Żółkiewskiego od nr 1 do nr 15.
 • poniedziałek, 20 stycznia: ul. Żółkiewskiego od nr 16,17abc do nr 20., ul. Garncarska i ul. Legionów od nr 1 do nr 14.
 • wtorek, 21 stycznia: ul. Legionów od nr 15 do 20 i ul. Jagiellońska od nr 22 do nr 32.
 • środa, 22 stycznia: ul. Jagiellońska od nr 34 do nr 77 i ul. Strzelecka od nr 1 do nr 5.
 • czwartek, 23 stycznia: ul. Strzelecka od nr 5a do nr 34 i ul. 5 Lipca od nr 24 do nr 27a.
 • piątek, 24 stycznia: ul. 5 Lipca od nr 27b do nr 47
 • sobota, 25 stycznia: ul. Pocztowa od nr 3 do nr 18.
 • niedziela, 26 stycznia: ul. Pocztowa od nr 19 do nr 39.
 • poniedziałek, 27 stycznia: ul. Noakowskiego od nr 11 do nr 25.

W kolejnych dniach będziemy odwiedzali parafian, którzy zostali pominięci, bądź nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonych terminach i zaproszą nas, podając adres i telefon kontaktowy. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Archiwalne ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami i dziećmi.
 3. Kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Jerychem Różańcowym, rozpocznie się w środę, 15 stycznia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 4. W czwartek, 16 stycznia, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione o godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakra­mentu, która rozpocznie się po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Je­zusa z wyjaśnieniem in­tencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. Jutro, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świę­tem Trzech Króli. To bardzo ważna uroczy­stość w okresie Bożego Naro­dzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę …

Czytaj dalej »

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Ro­dziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. We wtorek ostatni dzień roku 2019. Msza Św. dzięk­czynna na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Po tej Mszy Św. odśpie­wamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2019 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzy­mane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 3. W środę, rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2020, oddając cześć Świętej Bożej Rodzi­cielce Maryi. Prosimy o pokój na świecie w związku z przypadającym Światowym Dniem …

Czytaj dalej »

 1. Zapraszamy wszystkich Członków DOMOWYCH KRĘGÓW BIBLIJNYCH działających na terenie naszej Parafii oraz zainteresowanych taką formą formacji religijnej na SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE dzisiaj o godz. 18.00 w Sali
  o. Wasilewskiego.
 2. Adwent to czas, w którym chcemy pamiętać o potrzebujących. Możemy to uczynić przez zakup świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartek świą­tecznych, które są do nabycia w kruchcie kościoła. Dostępne są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy ołtarzu Matki Bo­żej Nieustającej Pomocy wyłożone są „Torby miłosierdzia” i kosz, przeznaczone na żywność dla ubogich naszej parafii.
 3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie …

Czytaj dalej »