Ogłoszenia parafialne

1. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedzielnego (w górnym kościele) o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Bukiety ziół, kwiatów i warzyw, pobłogosławimy podczas wszystkich Mszy Św.
2. Również w środę, 15 sierpnia, o godz. 19.00 rozpocznie się kolejna 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
3. Comiesięczne nabożeństwo do Św. Andrzeja Boboli zostanie odprawione w czwartek, 16 sierpnia, o godzinie 17.30. Następnie Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania do naszego Patrona można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub przesłać drogą internetową, wchodząc na stronę naszej parafii.
4. Sierpień to dla Jezuitów czas podejmowania nowych dyspozycji wyznaczonych przez Ojca Prowincjała. W naszej wspólnocie zakonnej żegnamy O. Władysława Figla ( który już od pewnego czasu przebywa w naszej infirmerii zakonnej w Gdyni), O. Sławomira Misiora, (który pod koniec miesiąca przeniesie się do Radomia) i br. Macieja Grzelaka, (który już wyjechał na naszą placówkę do Poznania). Bardzo dziękujemy Ojcom i bratu za serce i pracę w naszej parafii. Do naszej wspólnoty zakonnej pod koniec miesiąca dołączy O. Andrzej Batorski, który dotychczas pracował w Jastrzębiej Górze.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku po lewej stronie kościoła. Jednocześnie apelujemy o sumienne regulowanie należności za prasę.
6. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej świątyni udającym się na urlop życzymy wspaniałego odpoczynku, pięknej pogody i regeneracji sił fizycznych i duchowych.

Archiwalne ogłoszenia

  1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.00 w dolnym kościele.
  2. W poniedziałek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Od XVII wieku istnieje praktyka święcenia wody św. Ignacego i używania jej wraz z modlitwą o wstawiennictwo Świętego z prośbą o uleczenie z ciężkiej choroby lub w obronie przed zarazą. Szczególną popularność „woda …

Czytaj dalej »

  1. W najbliższy wtorek, 31 lipca, przypada uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana i założyciela Towarzystwa Jezusowego. Podczas uroczystej Mszy św. odpustowej o godzinie 18.00, zostanie poświęcona „woda św. Ignacego”. Od XVII wieku istnieje praktyka święcenia „wody św. Ignacego” i używania jej wraz z modlitwą o wstawiennictwo Świętego z prośbą o uleczenie z ciężkiej choroby lub w obronie przed zarazą. Szczególną popularność „woda św. Ignacego” zdobyła jako skuteczna pomoc w modlitwie o dobry przebieg ciąży, jak i szczęśliwe rozwiązanie, zwłaszcza, gdy grożą powikłania. „Wodę św. Ignacego” wraz ze specjalną modlitwą będziemy …

Czytaj dalej »

  1. W środę, 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 za kościołem poświęcimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Zwracamy też uwagę na obowiązujące w sumieniu przepisy ruchu drogowego.
  2. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Oddziałem Parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu”. Jest to podstawowa szkolna wyprawka ucznia. Caritas Archidiecezjalny dostarczył tornistry, które możemy wypełnić potrzeb­nymi pomocami szkolnymi. Chętni mogą otrzymać w zakrystii listę z proponowaną wyprawką szkolną i wypełnić tornister dla po­trze­bują­cego dziecka.
  3. Kancelaria parafialna do końca wakacji jest czynna we …

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj o godz. 19.00, rozpocznie się ko­lejna 24-go­dzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Jery­chem Różań­cowym. Serdecznie zapraszamy.
  2. Comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli odbędzie się w poniedziałek, 16 lipca, o godzinie 17.30, a następnie – o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, Archidiecezji i rodzin z naszej parafii. Prośby i podziękowania można składać na kartkach, znajdujących się na stoliku z prasą katolicką lub wchodząc na stronę internetową naszej parafii.
  3. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Oddziałem parafialnym or­ganizują coroczną akcję pod hasłem: „Tornister Pełen Uśmiechu”. …

Czytaj dalej »