Ogłoszenia parafialne

 1. Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. w naszej parafii zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza: w środę, 24 października, na Mszę św. o godz.19.00 do dolnego kościoła, a po niej do Sali O. Wasilewskiego na konferencję
  o Chrzcie Świętym; w czwartek, 25 października, na adorację Najświętszego Sakramentu („Trzy kwadranse w ciszy”), o godz. 19.00 do dolnego kościoła, a po adoracji do salki DA na dzielenie się słowem.
 4. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia Sakramentów: Chrztu Świętego, Bierzmowania
  i Eucharystii rozpocznie się we wtorek, 23 października, o godzinie 19.00 w kancelarii parafialnej. Kurs obejmuje osiem kolejnych spotkań. Zapisy podczas pierwszego spotkania, na które przynosimy Świadectwo Chrztu Świętego z parafii, w której osoba została ochrzczona. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w Katedrze św. Jakuba
  14 grudnia o godz. 18.00.
 5. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki pieczętowane datą będą czytane w oznaczonym dniu. Kartki wypominkowe bez daty będą czytane według przypadającej kolejności. Wypominki i wypominki roczne wraz z ofiarą przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 6. W zakrystii jest już nowa księga mszalna na rok 2019. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych.
 7. Informujemy, że od 1 stycznia 2019 r., po konsultacjach z parafianami i wspólnotą Jezuitów, zostają zmienione godziny Mszy św. w dolnym kościele. Msza św. dla młodzieży będzie odprawiana o godz. 10.00, a Msza św. dla przedszkolaków o godz. 11.30.
 8. Na warsztaty w nurcie chrześcijańskiego coachingu, by rozwijać się dla chwały Bożej zaprasza Agnieszka Matczak – trener rozwoju osobowego i terapeuta uzależnień. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 października, o godz. 18.00 w salce pod plebanią. Więcej informacji – na plakatach i ulotkach.
 9. Zapraszamy wszystkich do udziału w „Procesji ze świętymi”, która odbędzie się w Szczecinie w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października br. Wyruszy ona o godz. 19.00 z parafii pw. św. Dominika do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ich wizerunkami (obrazy i figury).
 10. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli wydało kalendarze na 2019 rok, które można nabywać w przedsionku kościoła po  Mszach św. lub  w zakrystii. W tym roku wydaliśmy dwa kalendarze: ścienny w cenie 10 zł. oraz biurkowy w cenie 15 zł.

Archiwalne ogłoszenia

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episko­pat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edu­kacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej mło­dzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary można składać do skarbony znajdującej się pośrodku kościoła.

2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.45, o której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z nabożeństwem różańcowym. Spotkanie członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza: w …

Czytaj dalej »

 1. Nasza Parafia wraz z I LO w Szczecinie, organizuje Archidiecezjalny konkurs pt: „Droga Stanisława Kostki do świętości”. Celem konkursu jest poznanie życia św. Stanisława Kostki, popularyzacja jego drogi do świętości i zachęcenie do naśladowania go. Szczegóły konkursu znajdują się na naszej stronie internetowej i profilu parafii na facebooku.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym ko­ściele od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Serdecznie zapraszamy katechetów naszej parafii na spotkanie w …

Czytaj dalej »

 1. W piątek, 28 września, o godz. 15.00, w ramach Między­na­ro­do­­wej Akcji Koronka do Boże­go Miłosierdzia na ulicach miast świata, na wielu skrzyżowaniach Szczecina będzie miała miejsce modlitwa o zacho­wanie i roz­wój wiary w Ojczyźnie na­szej i na całym świecie. Koronka do Miło­sierdzia Bo­że­go będzie odmawiana również niedaleko naszego ko­ścioła, przy skrzy­żowa­niu ulic Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy. Serdecz­nie zapra­szamy.
 2. Nasza Parafia wraz z I LO w Szczecinie, organizuje Archidiecezjalny konkurs „Droga Stanisława Kostki do świętości”. Celem konkursu jest poznanie życia św. Stanisława Kostki, popularyzacja jego drogi do świętości i zachęcenie do naśladowania go. …

Czytaj dalej »