Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim, którzy zaangażowali się, ofiarowali swój czas i siły w przygotowanie kościoła i Liturgii Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy Ojcom, ks. Mateuszowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza z ceremoniarzami na czele, pani Teresie za projekty ciemnicy i grobu, p. Marii za dekoracje kwiatowe i czysty kościół, p. Maciejowi za wykonanie prac ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Piotrowi organiście, scholii dziecięcej pod dyrekcją p. Marysi, scholii pod dyrekcją p. Heleny i dyrygenturą p. Radosława, panom zakrystianom i pełniącym wartę przy Grobie i wszystkim niewymienionym, którzy w cichości włączyli się w uświetnienie minionych dni. Szczególne podziękowania kierujemy też do naszego parafialnego oddziału Caritas i do wszystkich, którzy wsparli potrzebujących poprzez dary i ofiary. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy wspomóc wiele rodzin z naszej parafii.

2. Dzisiaj po Rezurekcji nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 i 8.00. Od godz. 9.30 w górnym kościele niedzielny porządek nabożeństw, w dolnym kościele dziś nie ma Mszy Św.

3. Jutro, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze Św. jak w każdą niedzielę w dolnym i górnym kościele. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasz zakonny Wydział Teologiczny BOBOLANUM.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna dziś (niedziela) i jutro o godz. 18.00, a od wtorku do soboty po Mszy Św. o godz. 18.00.

5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

6. We wtorek, 23 kwietnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w intencji maturzystów w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.

8. Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę, 4 maja. Obejmuje on 5 sobotnich spotkań. Zajęcia odbywają się w godz. od 9.30 do 12.30. Zapisy u O. Pawła Chodaka SJ.

9. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkanocną – będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Już dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00.

10. Również w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 12.30. Modlitwę o uzdrowienie po Mszy Św. poprowadzi p. Marcin Zieliński.

11. Zapraszamy na Forum „Ogień z Nieba”, które odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne dla młodzieży. Dlatego zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą. Wszystkie informacje dotyczące zapisów są na stronie: www.forumognia.pl

 

 

Archiwalne ogłoszenia

  1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panowie z Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii będą zapisywali chętnych mężczyzn do warty adoracyjnej przy Grobie Pańskim.

W przedsionku ko­ścioła CARITAS rozprowadza świąteczne kartki i palmy. Do­chód przeznaczony jest na pomoc biednym. Przy ołta­rzu Matki Bożej jest wy­stawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Można również złożyć jałmużnę wielkopostną dla biednych naszej parafii do skarbony, znajdującej się pośrodku kościoła Ser­deczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym …

Czytaj dalej »

  1. Od dnia dzisiejszego do Wielkiego Piątku włącznie w kościele zasłaniamy krzyże, na znak na­szego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adorację Najświętszego Sa­kra­­mentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeń­stwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączone z wyjaśnieniem intencji na miesiąc kwiecień o godz. 18.00. Spotkanie Apo­stolstwa Mo­dlitwy i wymiana tajemnic różańcowych w dolnym kościele o godz. 17.15.
    W ramach spotkania p. Irena Bieńkowska opowie o niedawnej wyprawie szczecińskich katechetów na kontynent afrykański. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej »

  1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. PIOTR LEŚNIAK, proboszcz Parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach Św. Od poniedziałku do środy włącznie, na Mszach Św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza Św. z udzieleniem sakramentu chorych we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8.00,12.00 i 18.00.
  2. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Mszę Św. w środę do dolnego kościoła o godz. 19.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu (3 kwadranse w ciszy) do dolnego kościoła o 19.00.
  3. W piątki Wielkiego Postu …

Czytaj dalej »

  1. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby pragnące rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego, aby poprzez modlitwę i wyrzeczenia prosić Boga i dziękować za dar życia od momentu poczęcia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 lub 18.00. Dzień Zwiastowania Pańskiego jest również Świętem Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego na świecie (WŻCH działa także w naszej parafii). Członkowie naszego parafialnej WŻCH zapraszają po poniedziałkowej Mszy Św. o godz. 18.00 wszystkich na wspólne świętowanie przy herbacie i ciastku w Sali O. …

Czytaj dalej »