Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Akceptuję | Dowiedz się więcej »
Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej, która nie wspiera najnowszych standardów
przez co nie możemy zapewnić, że nasza strona będzie działać poprawnie.
Proponujemy zmianę przeglądarki na jedną z następujących: Firefox, Chrome, Opera.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela zwykła

11.02.2018

1. Msza św. dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św., odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem, odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach.  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00, natomiast droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.

4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Na kolejne comiesięczne spotkanie przy kawie i herbacie zapraszamy seniorów (i nie tylko) w najbliższy czwartek, 15 lutego, o godz. 12.00, do Sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Tematem spotkania będzie „Bezpieczeństwo Seniora”. Gośćmi będą funkcjonariusze Policji z działu prewencji, którzy podzielą się informacjami na temat: „Jak nie dać się oszukać?, „Być bezpiecznym na ulicy” oraz wiele innych zagadnień.

Czytaj dalej »