Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
  2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.oo rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „W głębi serca”, które poprowadzi o. …

Czytaj dalej »

  1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek.
    Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. Roratnia. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, oraz od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­poczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i wyjaśnienie intencji Apo­stolstwa Modlitwy …

Czytaj dalej »