Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj XII Dzień Papieski pod hasłem JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY. Przed ko­ściołem odbywa się zbiórka do puszek na cele Fundacji Dzieło Nowego Ty­siąclecia. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na rzecz Fundacji, która poprzez stypendia umożliwia naukę i studia ubogiej, a bardzo uzdolnionej młodzieży z wiosek i małych miast.
 2. Dzisiaj (niedziela, 14 października) o godz. 16.oo w dolnym kościele odbędzie się Msza Św. ini­cjacyjna, dla dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców. Obecność Obowiązkowa.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli jest …

Czytaj dalej »

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu roz­pocz­niemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem różańco­wym o godz. 18.oo, a spotkanie Apostolstwa Modlitwy, połączone z wymianą ta­jemnic różańcowych, odbędzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.

 2. Dzisiejszą niedzielą (7 października) rozpoczynamy 68 Tydzień Miłosierdzia. Ha­sło tegorocznego tygodnia brzmi: „Kościół domem miłosierdzia”. Parafialny zespół Caritas przeprowadza w kruchcie kościoła kwestę do puszek. W bieżącym roku z zebranych środków Caritas naszej diecezji pragnie wesprzeć …

Czytaj dalej »

 1. 13 września swoją 60-tą rocznicę wstąpienia do Towarzystwa Jezusowego obcho­dził o Władysław Figiel SI. Jubilat zaprasza wszystkich swoich przyjaciół i parafian na Mszę Św. dziękczynną za dar powołania dzisiaj, o godz. 12.3o.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek (28.09) włączyli się w Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.
 3. Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania różańca indywi­dualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe od po­niedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo. a dla dorosłych o godz. 18.45 (po Mszy Św. wieczornej). W sobotę zapraszamy całe …

Czytaj dalej »

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego wczorajszego spotkania rozpoczynającego nowy wspólny rok pracy Duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i Ruchom zaangażowanym w parafii. Szczególne podziękowania kierujemy ku młodzieży i opiekunom z naszej świetlicy za zorganizowanie gier i zabaw dla dzieci, dziękujemy młodzieży za pomoc przy grillu. Wielkie Bóg zapłać wszystkim.
 2. Trwa XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem „Cała Polska odnawia Śluby Małżeńskie”. W duchowej jedności z uczestnikami Pielgrzymki podczas wszystkich Mszy Św. odbywa się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 3. 13 września swoją 60-tą rocznicę …

Czytaj dalej »

 1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.
 2. Dzisiaj o godz. 17.oo zostanie odprawiona Msza Św. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona. Spotkanie członków SKKAB odbędzie się w czwartek (20.09) po Mszy Św. wieczornej w świetlicy.
 3. Także dzisiaj do godz. 19.oo trwa w naszej świątyni kolejna 24 godzinna adoracja połączona z …

Czytaj dalej »