Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy bezpośrednio po sumie i będzie trwała do godz. 17.oo. Nabożeństwo wynagra­dzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.oo. Spotkanie Apostolstwa Modlitwy połączone z wymianą tajemnic różańcowych od­będzie się w dolnym kościele, o godz. 17.oo.
 2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.
 3. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z Odziałem parafialnym organizuje akcję pod hasłem: Tornister Pełen Uśmiechu – (podstawowa szkolna …

Czytaj dalej »

 1. We wtorek (31 lipca) przypada Uroczystość św. Ignacego Loyoli, kapłana, założyciela naszego zakonu – Towarzystwa Jezusowego. Zapraszamy na Uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.oo.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek, uroczystości Maryjnych i narodowych rocznic. Pamiętajmy o kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego a także o rocznicy „Cudu nad Wisłą” i wydarzeń sierpnia 1980. Włączmy się w wielką modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i trzeźwości naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji na ten miesiąc.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w …

Czytaj dalej »

                                         

1.       Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

2.       Przy wejściu do kościoła są do nabycia płyty CD z peregrynacji ikony kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” …

Czytaj dalej »

 1. Chrystus wzywa nas do nawrócenia, czyli oddania tego, co „cesarskie cesarzowi, co Boskie Bogu”. Mimo czasu wolnego nie lekceważmy tego wezwania ani nie odkładajmy go na później.
 2. Dzisiaj (niedziela 15 lipca) o godz. 19.oo rozpocznie się w naszej świątyni kolejna 24 godz. adoracja połączona z Jerychem Różańcowym. Zapraszamy.
 3. Jutro w poniedziałek 16 lipca zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.oo za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego i naszej Parafii. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona.
 4. Przez całe wakacje, Msze Św. w …

Czytaj dalej »

 1.  Chrystus z żalem dziś mówił: „Tylko w swojej ojczyźnie (…) może prorok być tak lekceważony”. Niestety, tak często bywa. Słuchamy wszystkich z wyjątkiem tych, których znamy. Przyjmujemy za prawdę rzeczy, które przychodzą z daleka. Dobrze znana, najoczywistsza prawda jakże rzadko do nas dociera. Niech dzisiejsza Ewangelia da nam wiele do myślenia o tych, którzy blisko nas naprawdę nas kochają.
 2. Dzisiaj o godz. 12.3o ks. Marek  Rosłoń SI odprawi Mszę prymicyjną z błogosławieństwem. Dziękujemy wszystkim obecnym na wczorajszej Mszy św. Prymicyjnej ks. Adama Matrasa SI oraz za udział w spotkaniu …

Czytaj dalej »