IV Niedziela Adwentu

 1. W naszej wspólnocie Jezuitów i parafialnej witamy o. Waldemara Aramowicza SI. Życzymy o. Waldemarowi aby wśród nas czuł się jak najlepiej oraz sukcesów w pracach, które będzie podejmował.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na prace remontowo-renowacyjne w naszej świątyni.
 3. Dzisiaj (w niedzielę), po wszystkich Mszach Św. Romcio Tomcio autor rymowanych ewangelii będzie podpisywał swoją kolejną, siódmą już książkę pt. Jezusowe przypowieści.
 4. Także dzisiaj w naszej świątyni odbędzie się świąteczny koncert kolęd, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Początek kolędowania o godz. 14.oo a zakończenie około 16.oo.
 5. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, oraz od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo.
 6. Parafialna grupa CARITAS rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i kartki świąteczne. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na paczki żywnościowe. Zebrane ofiary i paczki będą przeznaczone na pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 7. W zakrystii i w kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigi­lijne. Jednocześnie informujemy, że nie roznosimy i nikogo nie upoważnili­śmy do roznoszenia opłatków po domach.
 8. „JEDNA GODZINA DLA JEZUSA” W MIESIĄCU. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Jerycho Różańcowe. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. We wtorek (20 grudnia) o godz. 18.45, w sali o. Wasilewskiego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które będą w tym roku szkolnym obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Tak jak ustaliliśmy na poprzednim spotkaniu będzie ono połączone ze wspólną wieczerzą wigilijną i opłatkiem. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dzisiaj i w najbliższych dniach spowiadamy w czasie wszystkich Mszy Św. W środę, czwartek i piątek spowiadamy od godz. 6.15 do 10.oo i od 16.oo do 20.oo. W sobotę (tj. w Wigilię Bożego Narodzenia) od 6.15 do godz. 12.oo. W święta Bożego Narodzenia nie spowiadamy.
 11. W piątek zapraszamy dzieci na ostatnie w tym roku roraty o godz. 17.oo. Zachęcamy do przynoszenia figurki Dzieciątka Jezus lub żłóbka, które na tej Mszy Św. pobłogosławimy.
 12. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia.
 13. Ostatnie Roraty w tym roku o godz. 6.15. Kolejne Msze będą o godz. 7.oo i 8.oo. Nie ma wieczornej Mszy Św. o godz. 18.oo.
 14. Dzieci i młodzież zapraszamy na pasterkę o godz. 22.oo a dorosłych tradycyjnie na 24.oo. Obie Pasterki zostaną odprawione w intencji dziękczynno-błagalnej za dobroczyńców, wszystkich pomagających i posługujących w naszym kościele.
 15. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia (niedziela 25.12) porządek Mszy Świętych w górnym kościele jak w niedzielę. W dolnym kościele Msza Św. tylko o godz. 12.3o.
 16. W drugi dzień świąt – poniedziałek – święto św. Szczepana diakona. Niedzielny porządek nabożeństw w górnym i dolnym kościele. Taca będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i nasz zakonny Wydział Teologiczny BOBOLANUM.
 17. Wizyty duszpasterskie zwane Kolędą rozpoczynamy w niedzielę 2 stycznia 2012 r. od ulic: Szwoleżerów i Ku Słońcu. Kolęda odbywać się będzie: – w dni powszednie między godzinami 16.oo a 21.oo; – a w niedziele między godz. 15.oo a 21.oo.