12 Niedziela zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy w parafiach za 40 lat Diecezji Szczecińsko-Kamień­skiej. Zapraszamy na dziękczynną Mszę Św. o godz. 11.oo, na tę Mszę Św. zapraszamy też w sposób szczególny dzieci urodzone w 2000 r., tj. 12-latków, które z racji 2000 rocznicy odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej otrzymają szczególne błogosławieństwo.
 2. Nie wszystkie dzieci będą mogły wyjechać na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami Miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, możemy też wesprzeć potrzebujące dzieci składając dzisiaj ofiarę do puszek na wakacje organizowane przez Caritas
 3. Bardzo dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na sierociniec w Ugandzie. Zebraliśmy ponad 2000 zł. Za wszystkie ofiary skła­damy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Czerwiec to miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabo­żeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.3o, a w nie­dzielę o godz. 18.oo.
 5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Zachęcamy do wdzięczności rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, ale przede wszystkim Panu Bogu za dobro całego roku szkolnego. Poszczególne szkoły będą miały swoją Mszę na koniec roku. Zapraszamy do uczestniczenia w Eucharystii w duch wdzięczności i z prośbą o dobre wykorzystanie czasu wakacji.
 6. W piątek 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy szczególnie obecnego Papieża Benedykta XVI – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszelką ofiarność. W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W najbliższą sobotę (30.06) ks. Adam Matras SI i Marek Rosłoń SI, którzy pracowali w naszej parafii w latach poprzednich przyjmą w Warszawie sakrament święceń prezbiteratu (kapłańskich). Prosimy o modlitwę w ich intencji i już dziś zapraszamy na Msze Św. prymicyjną, którą ks. Adam odprawi w naszej parafii w sobotę 7 lipca o godz. 18.oo, a ks. Marek w niedzielę 8 lipca o godz. 12.3o.
 8. Od przyszłej niedzieli (1 lipca), przez całe wakacje, Msze św. w niedziele będą odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 7.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo – dla dzieci i młodzieży, o 12.3o – suma, o 17.oo i 19.oo. Natomiast w dni powszednie o godz.: 7.oo, 8.oo i 18.oo.
 9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do skorzystania z propozycji waka­cyjnych. Najpierw w dniach 14-22 lipca odbędą się Jezuickie Dni Młodzieży w Świętej Lipce na Mazurach. A później w terminie 18-23 września planu­jemy rekolekcje ignacjańskie w Międzywodziu nad polskim morzem. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej naszego DA.
 10. Osoby, które po wakacjach mogłyby wynająć stancję studentom, prosimy o zgłaszanie już teraz propozycji w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bez­pośrednio u duszpasterza akademickiego.
 11. W tym tygodniu w naszym kościele założyliśmy pierwszą część systemu monitoringu. Jest już serwer i pierwsze trzy kamery w najczęściej niszczonych miejscach kościoła (wejście do górnego kościoła i kaplica MB). W miarę możliwości finansowych system zostanie rozbudowany aby mógł zabezpieczyć też dolny kościół i sale duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim dzięki którym była możliwa ta pierwsza część dość kosztownej, ale ważnej ze względu na bezpieczeństwo inwestycji.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Uprzejmie informujemy, że w ubiegłym tygodniu Biskup Senior Jan Gałecki odchodził swoje 80. urodziny – w poniedziałek, 18 czerwca br. – oraz 55. rocznicę święceń kapłańskich – w sobotę, 23 czerwca br. Z tej okazji Dostojny Jubilat będzie przewodniczyć głównej Mszy Świętej odpustowej w Ba­zylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, dzisiaj, 24 czerwca br., o godz. 18.oo. Jest to równocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Jana. Słowo Boże podczas liturgii wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.  Serdecznie zaprasza­my do udziału w tej uroczystości i zachęcamy do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Jana Gałeckiego.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej pod prze­wodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 40 rocz­nicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwar­tek, 28 czerwca br., w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.oo.