II Niedziela Zwyczajna

  1. Dzisiaj, w kruchcie kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz stowa­rzyszenia „Po­moc Kościołowi w Potrzebie”.
  2. W naszym kościele rozpoczynamy dzisiaj  o godz. 19 „Jerycho różańcowe” wraz z całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich (nawet w nocy) na chwile adoracji do naszej świątyni.
  3. W poniedziałek, 16 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.3o. O godz. 18.oo Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, naszej parafii i polskich rodzin. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego Patrona, a następnie spotkanie opłatkowe dla członków SKKAB-u. Kartki z prośbami i podziękowaniami do Św. Andrzeja Boboli można składać przed nabożeństwem do koszyczka przed ołtarzem.
  4. We wtorek obchodzimy w Kościele Katolickim w Polsce Dzień Judaizmu. W tym dniu w sposób szczególny pochylmy się nad Pismem Świętym, by tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama zawierzać Bogu.
  5. W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa (por. 1Kor 15,51-58)” Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie i przez udział w nabożeństwach ekumenicznych. Program obchodów tegorocznego dnia ekumenicznego można znaleźć w gablocie, biuletynie parafialnym i na nasze stronie parafialnej.
  6. W sobotę Dzień Babci, a w niedzielę dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie.
  7. Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Zachęcamy, aby w czasie wolnym od nauki pamiętać o spotkaniu z Panem Bogiem w Eucharystii. Tych, którzy pozostają w Szczecinie, zapraszamy na Msze Św. do górnego i dolnego kościoła, jak w każdą niedzielę, a wyjeżdżających prosimy, aby uczestniczyli w Liturgii w miejscu odpoczynku. Tradycyjnie już w drugim tygodniu ferii będą się odbywały zajęcia dla dzieci i młodzieży w naszej świetlicy od godz. 10.oo do 14.oo. Aby można było dobrze zaplanować przygotować ten czas (mamy w planie ciekawe wycieczki oraz zajęcia na sali gimnastycznej) musimy znać przybliżoną liczbę uczestników, dlatego prosimy o zapisywanie dzieci na te zajęcia dziś i w najbliższych dniach w zakrystii. Prosimy tez o zapisy młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie tych zajęć.