III Niedziela Wielkanocna

  1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek IV Ogólnopol­skiego Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Kościół domem budowanym przez miłość”, nawiązującym do tematu roku duszpasterskiego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka. Zapraszamy w tym tygodniu szczególnie na liturgie o godz. 18.oo. W piątek (27.04) zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo Słowa Bożego.
  2. Także dzisiaj odbędzie się X Marsz dla Życia, który roz­pocznie się o godz. 15.oo przy figurze Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego będzie zmierzać do Ba­zyliki Archikatedralnej, w której zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księ­dza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W czasie Eucha­rystii będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy na wspólne wyjście na Marsz, wyruszymy spod kościoła ok 14.3o, na Jasnych Błoniach będzie nas można znaleźć pod flagami naszej parafii.
  3. Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Jego męczeń­ska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdzi­wie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.
  4. W tym tygodniu swoje egzaminy zdaje młodzież z klas 3 Gimnazjum. Zapraszamy zdających egzaminy, ich rodziców i przyjaciół jutro, w poniedziałek na godz. 18.oo na Mszę Św. w ich intencji z prośbą o światło Ducha Świętego.
  5. Spotkania Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedzia­łek (alby) i wtorek (stroje tradycyjne) o godz. 17.oo. W tym samym czasie zapraszamy Rodziców na spotkanie w Sali o. Wasilewskiego.
  6. Obraz św. Andrzeja Boboli z naszego kościoła jest obecnie poddawany zabiegom oczyszczenia i konserwacji. Wróci do kościoła odnowiony za dwa tygodnie.
  7. Nasza parafia ogłasza doroczny Kon­kurs Piosenki Religijnej dla uczniów wszystkich szkół. Uczniowie szkół z terenu naszej parafii mają swoje eliminacje w szkołach. Uczniowie, którzy są naszymi parafia­nami, ale uczą się w szkołach poza parafią proszeni są o zgłoszenie swego udziału w konkursie ojcu proboszczowi do dnia 5 maja. Eliminacje dla uczestników ze szkół poza naszą parafią odbędą się w piątek 11 maja o godz. 17 w dolnym kościele. Wielki Finał Parafialny i ogłoszenie wyników odbę­dzie się 19 maja podczas Festynu parafialnego.
  8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na kilka dni wypoczynku w dobrym towarzystwie czyli na „Majówkę Akademicką”, która odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Spędzimy ten czas w centrum Puszczy Noteckiej, pośród lasów i jezior w miejscowości Piłka. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej, a zapisy u duszpasterza akademickiego.
  9. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki o godz. 18.oo. Przed nami liczne uroczystości  w maju i czerwcu. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

W dniach 25-27 kwietnia br. w naszej Archidiecezji będziemy gościć biskupów z Polski, Litwy, Białorusi i Łotwy. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystej Mszy Świętej, którą Księża Biskupi będą koncelebrować w Ba­zylice Archikatedralnej w czwartek, 26 kwietnia br. o godz. 18.oo. Mszy Świętej bę­dzie przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, a homilię wygłosi ks. bp Rimantas Norvila.

 

Informujemy, że 26 kwietnia br., w 67. rocznicę wyzwolenia Szczecina, na Cmentarzu Centralnym przy Pomniku Braterstwa Broni, o godz. 12.oo, odbędzie się modlitwa w intencji poległych żołnierzy. Do udziału zapraszamy kombatantów i wszystkich mieszkańców Szczecina.

 

W czwartek, 26 kwietnia br., w Szczecinie odbędzie się chrześcijańska dysko­teka Spiritual Attack. Rozpocznie się ona o godz. 20.oo w Heya Club przy ul. Czar­nieckiego 8. Bilety w cenie 5 zł są do nabycia w Księgarni przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie i kawiarence duszpasterstwa akademickiego „ODA”. Szczegółowe infor­macje znajdują się na stronie www.spiritualattack.pl”.

 

W niedzielę 29 kwietnia będziemy obchodzić 5. rocznicę śmierci Księdza Arcybi­skupa Kazimierza Majdańskiego. W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej, która odbędzie się o godz. 18.oo. Do udziału w modli­twie zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych naszej Archidiecezji.