III Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

2. Bardzo dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” – pomocy Polskim Misjonarzom.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Za Wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj o godz. 16.oo w dolnym kościele Msza Św. inicjacyjna, dla dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. Po Mszy Św. spotkanie rodziców.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.oo i 18.oo oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo, a o 19.3o dla studentów. W niedziele o godz. 18.oo będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa, także dzieci i młodzież.

6. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się o godz. 17.oo w dolnym kościele we wszystkie poniedziałki dla dzieci, które przystąpią do Komunii Świętej w albach a we wtorki dla dzieci w strojach tradycyjnych.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywali w naszej parafii 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Jerychem Różańcowym, które rozpoczniemy w czwartek (15 marca) o godz. 19.oo w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji i modlitwy.

8. W tym miesiącu – wyjątkowo – 16 marca nie będzie nieszporów ku czci św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.3o. Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., archidiecezji, naszej parafii i polskich rodzin zostanie odprawiona o godzinie 18.oo, a po niej droga krzyżowa prowadzona przez SKKAB oraz Litania do św. Andrzeja Boboli wraz z oddanie czci Jego relikwiom. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek (16 marca) po wieczornej Mszy Św. i Drodze Krzyżowej odbędzie się kolejne spotka-nie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

10. W tym tygodniu odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum (klasy I, II i III) oraz młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania w sobotę, 17 marca o godz. 11.oo do dolnego kościoła. Obecność obowiązkowa.

11. W tym tygodniu spotkanie powstającego parafialnego chóru odbędzie się w poniedziałek i czwartek o godz. 18.oo. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru.

12. Ruch Spotkania Małżeńskie, pomagający w lepszej komunikacji w rodzinie, zaprasza pary małżeńskie i narzeczeńskie na Weekendy Małżeńskie i Weekendy dla Narzeczonych. Szczegóły znajdują się na ulotkach oraz na stronie internetowej: http://www.spotkaniamalzenskie.pl/.

13. Miłośników gry w ping-ponga, niezależnie od wieku, zapraszamy jutro (poniedziałek) na godz. 18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym kościele.