III Niedziela Zwykła

 

  1. Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim, którzy włączyli się  w „Jerycho różańcowe” wraz z całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem: „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa (por. 1Kor 15,51-58)”. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę. Jej brak jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia. Program obchodów tegorocznego tygodnia ekumenicznego można znaleźć w gablocie, biuletynie parafialnym i na naszej stronie parafialnej.
  3. Dzisiaj dzień Dziadka. Pamiętajmy o Naszych babciach i dziadkach w naszej modlitwie.
  4. Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Zachęcamy, aby w czasie wolnym od nauki pamiętać o spotkaniu z Panem Bogiem w Eucharystii. Tych, którzy pozostają w Szczecinie, zapraszamy na Msze Św. do górnego i dolnego kościoła, jak w każdą niedzielę, a wyjeżdżających prosimy, aby uczestniczyli w Liturgii w miejscu odpoczynku. Tradycyjnie już w drugim tygodniu ferii będą się odbywały zajęcia dla dzieci i młodzieży w naszej świetlicy od godz. 10.oo do 14.oo. Aby można było dobrze zaplanować przygotować ten czas (mamy w planie ciekawe wycieczki oraz zajęcia na sali gimnastycznej) musimy znać przybliżoną liczbę uczestników, dlatego prosimy o zapisywanie dzieci na te zajęcia w zakrystii. Prosimy tez o zapisy młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie tych zajęć. Dzisiaj też w kruchcie kościoła Panie z parafialnego oddziału Caritas-u przeprowadzają zbiórkę doi puszek na ten cel. Za każdą ofiarę, która pozwoli ubogacić ten czas z serca dziękujemy.
  5. W tym tygodniu planujemy turniej ping ponga dla wszystkich chętnych, nie ma granicy wieku, zainteresowanych zapraszamy jutro (poniedziałek) na godz. 18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym kościele (zapraszamy ze sprzętem sportowym).
  6. Wizyty duszpasterskie zwane Kolędą trwają do 31 stycznia. Program jest na I miejscu aktualności (Strona Główna). Od 3 lutego odwiedzimy zapraszające nas osoby (rodziny), które  nie mogły przyjąć kolędy w normalnym czasie. Aby nas zaprosić wystarczy w zakrystii lub kancelarii parafialnej podać adres, ewentualne preferencje czasowe kolędy i telefon kontaktowy. Można także podać te dane pocztą elektroniczną na adres [email protected]

  

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:
1) Środa, 18 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła,
2) Czwartek, 19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1,
3) Piątek, 20 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Zielonoświątkowy, ul. Wawrzyniaka 7,
4) Sobota, 21 stycznia, godz. 19.00 – Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a,
5) Niedziela, 22 stycznia, godz. 19.00 – Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul. Ducha Świętego 9,
6) Poniedziałek, 23 stycznia, godz. 18.00 – Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b,
7) Wtorek, 24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8,
8) Środa, 25 stycznia, godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba, ul. Wyszyńskiego 19 – Uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.