IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Niedziela dzisiejsza – Niedziela Laetare (radosna) – pomaga bez rozpaczy, z rozwagą spojrzeć na kolejny etap wielkopostnego skupienia. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je o. Marcin Baran SI, jezuita z Krakowa. Dzisiaj nauki na wszystkich mszach św., natomiast od poniedziałku do środy Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.oo i 18.oo. Zapraszamy też w tych dniach na godz. 15.oo na adorację Najświętszego Sakramentu i Godzinki o Miłosierdziu Bożym. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 3. We wtorek podczas Mszy Św. o godz. 12.oo udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przystąpic do Sakramentów Świętych, a nie mogą przybyć do kościoła i nie odwiedzamy ich z okazji pierwszych piątków miesiąca. Prosimy o zgłaszanie dziś i jutro (w niedzielę i poniedziałek), chorych będziemy odwiedzali we wtorek i środę.
 4. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy Św. i adoracji o godz. 15.00. Prosimy o zaplanowanie spowiedzi i udziału w rekolekcjach, aby każdy jak najlepiej przygotował się na spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem.
 5. Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Na Mszę Świętą w tę uroczystość zapraszamy szczególnie mężczyzn, dla których święty Józef jest wspaniałym patronem i opiekunem
 6. W naszym kościele w tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o godz. 8.oo oraz wieczorem jedna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ WSZYSTKICH PARAFIAN I PRZYJACIÓŁ A GRUPY DUSZPASTERSKIE ZAPRASZAMY DO NIESIENIE KRZYŻA. WYRUSZYMY SPOD KOŚCIOŁA OK. GODZ. 18.30. Dlatego nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.oo. Prosimy o przyniesienie świec lub zniczy abyśmy naszym światłem rozświetlili naszą parafię.
 7. W niedziele o godz. 18.oo będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa, także dzieci i młodzież.
 8. Spotkania dzieci I-komunijnych odbywają się o godz. 17.oo w dolnym kościele w  poniedziałki dla dzieci, które przystąpią do Komunii Świętej w albach a we wtorki dla dzieci w strojach tradycyjnych.
 9. W przyszłą niedzielę, 25 marca Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczniemy Akademickie Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane „Uwiodłeś mnie Panie”. Rekolekcje poprowadzi o. Wacław Oszajca, jezuita, poeta, publicysta i dziennikarz z Warszawy. Potrwają one do środy, 28 marca i na te rekolekcje szczególnie zapraszamy studentów oraz pracowników akademickich.
 10. Spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.oo. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działalność chóru.
 11. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, niedziela poprzedzająca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, została ustanowiona Archidiecezjalnym Dniem Życia. W tym dniu (tj. 25.03) będzie można uroczyście podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podczas Sumy o godz. 12.30 w górnym kościele. 
 12. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i państwo, pozostawieni własnemu losowi… W przedsionku kościoła odbywa się, prowadzona przez CARITAS, zbiórka przeznaczona na pomoc biednym. Natomiast przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiony kosz na paczki świą­teczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazywaną pomoc
 13. Ruch Spotkania Małżeńskie, pomagający w lepszej komunikacji w rodzinie, zaprasza pary małżeńskie i narzeczeńskie na Weekendy Małżeńskie i Weekendy dla Narzeczonych. Szczegóły znajdują się na ulotkach oraz na stronie internetowej: http://www.spotkaniamalzenskie.pl/.
 14. Dla wszystkich, którzy w czasie Wielkiego Postu pragną codziennie rozważać frag­ment Pisma Świętego, młodzi jezuici przygotowali ciekawą propozycję: serwis „Modlitwa w drodze”. Na stronie www.modlitwawdrodze.pl można odsłuchać – lub pobrać w formacie MP3 – dziesięciominutowe rozważania połączone z na­strojową muzyką. Czytają je znani polscy aktorzy i dziennikarze. Zapraszamy na stronę www.modlitwawdrodze.pl
 15. Miłośników gry w ping-ponga, niezależnie od wieku, zapraszamy jutro (poniedzia­łek) na godz. 18.oo do świetlicy parafialnej przy dolnym kościele.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

 Ruch Domowy Kościół w ramach akcji KIBICUJ RODZINIE zaprasza małżonków na RANDKĘ MAŁŻEŃSKĄ do kina Pionier w Szczecinie w sobotę, 24 marca o godz. 16.oo  na film pt. „Fireproof” (Ognioodporny) z emitowaną po nim interaktywną audycją, zachęcającą małżonków do dyskusji o obejrzanym filmie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej nowoczesnej i ciekawej propozycji wspólnego spędzenia czasu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.kibicujrodzinie.pl oraz na plakatach i ulotkach.

 Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców serdecznie zaprasza wspólnotę pracowników oświaty na Wielkopostny Dzień Skupienia w najbliższą sobotę 24 marca br. od godz. 10.oo w kaplicy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przy ul. Papieża Pawła VI. Spotkanie o tematyce: Odwieczny dylemat wyboru, poprowadzi ks. mgr lic. Andrzej SUPŁAT. Zakończenie spotkania przewidziane o godz. 13.oo.

 W najbliższą niedzielę, 25 marca, mija dokładnie XX lat od utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Uroczystej Mszy Św., która odbędzie się w przyszłą niedzielę w Bazylice Archikatedralnej, o godz. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

 W sobotę, 31 marca, zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 12.oo. Bezpośrednio po Mszy Świętej wyruszy procesja modlitewna w obronie wolnych mediów.