Niedziela Miłosierdzia – II Wielkanocna

1. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. Dziś o godz. 15.oo nabożeństwo uwielbienia Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
2. Dzisiaj o godz. 19.oo (w kaplicy domowej) rozpoczniemy kolejną 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Jerychem Różańcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich na chwilę adoracji i modlitwy.
3. Przy kościele młodzież rozdaje ulotki X Marszu dla Życia, który rozpocznie się
w przyszłą niedzielę (22 kwietnia) o godz. 15.oo przy figurze Bł. Jana Pawła II na
Jasnych Błoniach w Szczecinie. Przy kościele można też obejrzeć wystawę zdjęć
z poprzedniego Marszu. Zapraszamy.
4. Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin,
a w piątek (19.04) 7 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim
w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały
Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.
5. Jutro też, w poniedziałek, 16 kwietnia, nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli
o godzinie 17,30. Intencje z prośbami i podziękowaniami można składać na kart-
kach przed nabożeństwem do koszyczka lub przesłać drogą e-mailową wchodząc
na stronę internetową naszej parafii. Msza św. zostanie odprawiona o godzinie
18,00 w intencji Ojczyzny, Archidiecezji, Ojca Świętego, naszej Parafii i polskich
rodzin. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom naszego świętego Patrona, a następnie spotkanie członków SKKAB-u, podczas którego zostanie wygłoszona prelekcja pt.: „Czas nauki i formacji zakonno-kapłańskiej św. Andrzeja Boboli”. Zapraszamy na spotkanie nie tylko członków SKKAB-u, ale również sympatyków i czcicieli Św. Andrzeja Boboli.
6. Spotkanie katechetów, rozpocznie się , jutro w poniedziałek, Mszą św. w kaplicy
domowej o godz. 17.oo.
7. Spotkania Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek (alby) i wtorek (stroje tradycyjne) o godz. 17.oo.
8. Duszpasterstwo Akademickie organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Duchowość
Kobiety i Mężczyzny” zatytułowane: „Piękno kobiety”. Odbędzie się ono w najbliższą środę o godz. 20.oo w sali O. Wasilewskiego pod Domem Zakonnym. Spotkanie poprowadzi pani Irena Urbańczyk – psycholog i teolog, a prywatnie żona
i matka. Zapraszamy nie tylko studentów i absolwentów.
9. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w piątek o godz. 19.oo
(20.04) w świetlicy.
10. W dniach od 22 do 28 kwietnia br. będziemy przeżywać IV Ogólnopolski Ty-
dzień Biblijny pod hasłem: „Kościół domem budowanym przez miłość”, nawiązującym do tematu roku duszpasterskiego i słów św. Pawła z 1 Kor 8,1. Szczegółowy program obchodów tego tygodnia podamy w przyszłą niedzielę.
11. W sobotę 21 kwietnia odbędzie się Pierwsza Spowiedź dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Święte. O godz. 10.oo dzieci przystępujące do Komunii w strojach tradycyjnych a o 11.oo w albach. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji tych dzieci.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Informujemy, że dnia 21 kwietnia br. w Siekierkach odbędą się uroczyste obchody 67. Rocznicy forsowania Odry z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych, Kompanii Reprezentacyjnej 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Kombatantów i gości. Podczas tych uroczystości na placu przy Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym o godz. 12.oo zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się X Marsz dla Życia, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy figurze Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego będzie zmierzać do Bazyliki Archikatedralnej, w której zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W czasie Eucharystii będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy, aby na Marsz dla Życia przynieść jednorazowe pieluchy, które w ramach akcji „Pielucha dla malucha” zostaną przekazane Domom Samotnej Matki. Zapraszamy wszystkich do udziału.