Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła wczoraj do sakramentu bierzmowania.
 2. Również dzisiaj Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz kończy wymaganą przez prawo kanoniczne wizytację naszej parafii. Na zakończenie Ks. Biskup będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w intencji parafii o godz. 12.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – patronki naszej Archidiecezji. Maryja trwała z Apostołami na modlitwie przygotowującej na przyjęcie daru Ducha Świętego. Zapraszajmy Ją do modlitwy o nasze otwarcie na dary Ducha, byśmy umieli głosić Ewangelię.
 4. Nabo­żeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.oo, w dni powsze­dnie (do czwartku) po Mszy Św. wieczornej ok godz. 18.3o. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 17.oo.
 5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. w poniedziałek (28 maja) o godz. 17.oo w górnym kościele (nab. Majowe i spotkanie). Msza Św. Rocznicowa dzieci za tydzień (3 czerwca) o godz. 14.3o.
 6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.oo do 19.oo a w pierwszy piątek dodatkowa Msza Św, dla dzieci i młodzieży o godz. 17.oo.
 7. W piątek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu. W waszej intencji sprawowana będzie na tę okoliczność Msza Święta o godzinie 17.oo.
 8. W piątek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w piątek i sobotę o godz. 18.3o, a w niedzielę o godz. 18.oo.
 9. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i DK Słowianin zapraszają na Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem – Brzdąc 2012” w Teatrze Letnim w Parku Kasprowicza, 1 czerwca 2012 r. w godz. od 16.oo do 21.oo. Wstęp wolny. W programie liczne darmowe atrakcje, między innymi: zabawki dmuchane, prezentacje artystyczne szkół tańca i przedszkolaków, przejażdżki konne, koncert zespołu rockowego The Fast Guitars i piosenki ze spektaklu „Pipi Pończoszanka „.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Podczas Sumy (o godz. 12.30) grupa dzieci z OSM I st. Przyjmie po raz pierwszy Komunię Św. Część ławek z pierwszych rzędów będzie zarezerwowana dla dzieci – przepraszamy.
 11. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami oraz uczenia nas wzajemnej wdzięczności. Przy tej okazji możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 12. Rada Osiedla Turzyn zaprasza mieszkańców na zebranie sprawozdawcze za rok 2011 Zebranie odbędzie się 30 maja 2012 r. o godz. 17.oo (środa) w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 przy al. Piastów 6.
 13. Duszpasterstwo Akademickie organizuje w Międzywodziu w dniach 18-23 września rekolekcje ignacjańskie – Fundament Ćwiczeń Duchowych. Jest to propozycja dla studentów i absolwentów, którzy pragną wejść w milczenie i medytację, doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem i nasycić się pięknem polskiego morza. Informacje i zgłoszenia u duszpasterza akademickiego.
 14. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów i tegorocznych maturzy­stów do udziału w Jezuickich Dniach Młodzieży w Świętej Lipce na Mazu­rach w dniach 14-22 lipca. Jest to spotkanie ok. 300 młodych ludzi z róż­nych miast w Polsce. Korzystamy z piękna przyrody i bogatego programu. Więcej informacji na plakatach, ulotkach dostępnych w kościele i na stronie internetowej naszego DA.
 15. Spotkania chóru parafialnego odbywają się w ponie­działki o godz. 18.oo, nowe osoby są mile widziane.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych do udziału w obchodach Archidiecezjalnych Dni Jedności Wspólnot, które będą miały następujący przebieg:

– dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, od. 12.oo-16.oo, przy figurze bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, odbędzie się spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne połączone z prezentacją wspólnot oraz koncert zespołu Symfoneo (z naszej parafii będą tam Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego);

– w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w poniedziałek 28 maja, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych, rozpoczęte uroczystą Eucharystią o godz. 18.oo i zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.oo.